BACH W LIPSKU

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2023-06-08 2dni Autokar Niemcy Zgodnie z programem Szczecin 780PLN ostatnie miejsca
int(7210)
Bach w Lipsku

DZIEŃ I Godz.7.00 wyjazd ze Szczecina, zbiórka o godz. 06.45 na ul. Sambora – parking dla autokarów. Przyjazd do Lipska, miasta targowego i wielkiej metropolii muzycznej. Dzisiaj to dynamiczne miasto odwiedzają goście z całego świata, robią zakupy we wspaniale odrestaurowanych, zabytkowych budynkach targowych i pasażach, smakują życie w restauracjach, barach i klubach. Tu urodził się Ryszard Wagner, a Bach, Mendelssohn i Schumann tworzyli historię muzyki. Lipsk został ukształtowany przez wiele stylów architektonicznych, które nadają miastu jedyny niepowtarzalny urok. Wiele odrestaurowanych obiektów historycznych doskonale współgra z dynamiką współczesności. Zaczniemy od spaceru po zabytkowej starówce z pięknym ratuszem. Czeka nas też niezwykłe wydarzenie muzycznie, bo właśnie dzisiaj w Lipsku rozpoczyna się BACHfestival. Z sal koncertowych, kościołów i muzeów dobiegają dźwięki kantat i preludiów, a wzdłuż ulic rozwieszone są plakaty z podobizną wielkiego mistrza baroku. Jan Sebastian Bach był znany w Lipsku przede wszystkim jako kantor chóru w Kościele św. Tomasza. Chociaż 27 lat pełnienia przez niego tej funkcji stanowi jedynie urywek historii instytucji, kompozytor zyskał trwały przydomek „tomaszowego kantora”.
Dziś czeka nas uczta muzyczna, bo będziemy mieli okazję uczestniczyć w koncercie otwarcia festiwalu, który będzie miał miejsce w kościele św. Tomasza, a wystąpią Thomanerchor Leipzig i Gewandhausorchester Leipzig. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ II Śniadanie w hotelu. Dzisiejsze spotkanie z Lipskiem zaczniemy od zobaczenia monumentalnego Pomnika Bitwy Narodów. To miejsce niezwykłe, będące jednym z najbardziej rozpoznawalnych w mieście. Nic dziwnego, bo prócz niesamowitego wyglądu wiąże się z wyjątkowo ważną historią nie tylko samych Niemiec, ale także Europy. Upamiętnia on największą bitwę okresu napoleońskiego, która stoczyła się pod Lipskiem w październiku 1813 roku pomiędzy wojskami napoleońskimi a koalicją antyfrancuską. Była to najcięższa bitwa i największa porażka Napoleona. Zwiedzimy także Dworzec Kolejowy – największą stację końcową w Europie. Następnie przejdziemy na Augustusplatz, gdzie znajduje się uniwersytet i filharmonia z jedną z najbardziej niesamowitych orkiestr świata Gewandhaus. Następnie zobaczymy kościół św. Mikołaja i jeden z najmodniejszych pasaży handlowych Mädler Passage, bo przez wieki Lipsk wyrósł na miejsce słynące z handlu i różnego rodzaju targów. W podziemiach pasażu znajduje się słynna restauracja Auerbachs Keller, gdzie regularne bywał Goethe i która była tłem fragmentu słynnego dzieła Goethe – “Fausta”. Jej wnętrza zachowały dawny, oryginalny styl, a sama restauracja serwuje świetną, tradycyjną kuchnię. Można się poczuć jak w samym “Fauście”! Czas wolny.  Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. Przyjazd do Szczecina w późnych godzinach wieczornych.
 

TERMINY:
08.06 – 09.06.2023
 
CENA: 780 PLN
 
CENA ZAWIERA:
 • transport
 • 1 nocleg w hotelu
 • wyżywienie: 1 śniadanie
 • opiekę pilota – przewodnika
 • ubezpieczenie uczestników: KL (15 000 EUR), NW ( 3 000 EUR), bagaż (300 PLN)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 
DODATKOWE OPŁATY:
 • obligatoryjne opłaty: bilety wstępu i zestawy audioguide - ok. 10 EUR
 • bilet na koncert otwarcia BACHfestiwal – 38 EUR
 • dopłata do pokoju 1 os. – 200  PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: wariant podstawowy – 3 %, wariant rozszerzony – 6,5 %  ceny wycieczki
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 PLN.
Zgodnie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez BT PELIKAN zostanie doliczona składka, którą biuro ma obowiązek w całości przeznaczać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Jest to bezzwrotna opłata doliczana do każdej umowy, zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek pobierania składek na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku.
 
UWAGI:
 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie (aktualne informacje na stronie www.pelikan.szn.pl oraz w biurze)
 • pilot-przewodnik nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.
 

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.