ARABSKIE OPOWIEŚĆI

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2023-11-12 7dni Przelot Emiraty Arabskie DUBAJ, ABU DHABI Zgodnie z programem Szczecin 5990PLN
int(11243)
Arabskie opowieści

DZIEŃ I Godz. 21.15 Odlot samolotu z Warszawy, zbiórka 2 godziny przed wylotem.
 

DZIEŃ II Przylot do Dubaju o godz. 06.05.. Bagaże zostawiamy w recepcji,. Czas na odpoczynek i zjedzenie śniadania. Zakwaterowanie w hotelu w godzinach popołudniowych. Dubaj, dawniej niewielka arabska wioska, dziś jedno z najbardziej kosmopolitycznych miast świata. Dubaj, jeden z siedmiu emiratów składających się na Zjednoczone Emiraty Arabskie, zamieszkuje ponad 200 narodowości. To miejsce, gdzie wszystko jest naj: najpiękniejsze, najlepsze, największe. Jeśli kiedykolwiek czytaliście o cudach Dubaju, słuchaliście opowieści znajomych, albo wpadły Wam w ręce foldery lub zdjęcia, to uwierzcie - w tych historiach nie ma ani grama przesady. Podobno, kiedy zapytano Szejka, czemu w Dubaju wszystko musi być naj-wyższe, naj-droższe, naj-lepsze…Odpowiedział: - A czemu nie? Nocleg w hotelu.

DZIEŃ III Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie zaczniemy od Starego Dubaju. Spacer po najstarszej dzielnicy miasta Bastakiya z pełnymi uroku wąskimi uliczkami wijącymi się między majestatycznymi domami. Odwiedzimy także historyczną dzielnicę Al Fahidi ze starą architekturą arabską.   Następnie przepłyniemy tradycyjną taksówką wodną do dzielnicy Deira, w której do dzisiaj widać handlową przeszłość miasta. Odwiedzimy słynne arabskie targi – suki, a najlepsze, najstarsze i najbardziej znane mieszczą się w Deirze. W przeszłości były czymś więcej niż tylko miejscem robienia zakupów. Ludzie odwiedzali je, by się spotkać z przyjaciółmi lub usłyszeć wieści z dalekiego świata od przypływających handlarzy. My udamy się na Targ Złota i Targ Przypraw. Zobaczymy także Dubai Frame, jeden z najbardziej charakterystycznych budynków Dubaju, który w 2018 roku otrzymał status zabytku kultury. Dubajska ramka to tak naprawdę dwa niezależne wieżowce o wysokości 150 metrów, które zostały połączone 93-metrową kładką. Taka konstrukcja pozwoliła uzyskać efekt spektakularnej ramy, która stała się symbolem nowego i starego miasta i skąd roztacza wspaniały widok na Dubaj. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ IV Śniadanie w hotelu. Popołudniem wyjazd na zwiedzanie Nowego Dubaju. Tętniące życiem dzielnice z ich współczesną architekturą wyraźnie kontrastują z tradycyjnymi arabskimi wieżami wiatrowymi Madinat Jumeirah, często nazywanymi „Małą Wenecją”. Odwiedzimy Palma Jumeirah, jedną z największych na świecie sztucznych wysp, gdzie ulokowano wiele luksusowych hoteli i restauracji. Z perspektywy lotu ptaka sztuczny, złożony z meliorowanych terenów archipelag, kształtem przypomina drzewo palmowe. Pojedziemy tam jednoszynowym bezzałogowym pociągiem monorail. Czeka nas też wizyta na najwyższym otwartym tarasie widokowym na świecie, znajdującym się na 124. piętrze Burj Khalifa, i podziwianie wspaniałej panoramy miasta. Odwiedzimy także Dubai Mall. To największe centrum handlowe na świecie, ale też wyjątkowe centrum rozrywki. Na powierzchni 112,4 ha znalazło się miejsce na 1200 sklepów, 150 restauracji, kryty park rozrywki, lodowisko, mający 155 mln lat szkielet dinozaura, ogromny wodospad i gigantyczne akwarium, w którym pływa 33 tys. morskich żyjątek, a samo akwarium dzięki swoim rozmiarom trafiło do Księgi Rekordów Guinnessa. Wieczorem obejrzymy pokaz fontann, czyli spektakl wody, światła i muzyki. Pod taflą wody 12 hektarowego jeziora Burdż, na powierzchni równej dwóm boiskom do piłki nożnej, umieszczono potężne strumienie wody, które podświetlane tańczą w rytm popularnych melodii. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ V Śniadanie w hotelu. Do południa czas na relaks i wypoczynek. Popołudniem proponujemy wycieczkę na safari.  Podczas wycieczki będziemy mieli okazję podziwiania pustynnych krajobrazów. Odwiedzimy także obóz beduinów. Dla chętnych możliwość ozdobienia ciała tatuażem z henny, a pod wieczór czeka na nas przepyszne barbecue. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ VI Śniadanie w hotelu. Dzisiaj odwiedzimy Abu Dhabi, stolicę Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty we wspaniałym Wielkim Meczecie Szejka Zajida. Zbudowany w całości z marmuru może pomieścić ponad 40 tysięcy wiernych.  Zobaczymy także Qaṣr Al Waṭan – piękny i najważniejszy pałac reprezentacyjny emiratów i Emirates Palace, najbardziej luksusowy hotel świata oraz wieże Etihad Towers – młodszym podróżnym znane szczególnie z filmu „Szybcy i Wściekli 7”. Następnie przejedziemy wzdłuż wybrzeża zwanego Corniche, mieszczą się przy nim najbardziej reprezentacyjne budowle stolicy. Przejazd na wyspę Saadiyat, gdzie powstają oddziały najsłynniejszych muzeów świata – paryskiego Luwru i nowojorskiego Guggenheima. Objazd Abu Zabi zakończy się na wyspie Yas, na której mieści się tor Formuły 1. W jego pobliżu znajduje się atrakcja dla lokalnych mieszkańców oraz tysięcy turystów – park rozrywki Ferrari, największy na świecie tego typu obiekt zbudowany w klimatyzowanej hali. Powrót do Dubaju. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ VII Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Czas na relaks i wypoczynek. Dla chętnych proponujemy rejs statkiem po Dubai Marina. To tutaj wokół Mariny ulokowała się masa szklanych wieżowców, w których znajdują się tysiące mieszkań, ale również liczne hotele. Będzie to zwieńczenie naszego spotkania z Dubajem…a widok od strony wody na miasto dostarczy nam wielu wrażeń.  Przejazd na lotnisko. Wylot samolotu do Warszawy o godz. 16.40. Przylot do Warszawy o godz. 20.15.

TERMIN: 12.11 – 18.11.2023

CENA:  5 990 PLN

CENA ZAWIERA:
 • przelot samolotem na trasie Warszawa – Dubaj – Warszawa
 • 5 noclegów w hotelu
 • wyżywienie: 5 śniadań
 • ubezpieczenie TU Europa wariant Standard: KL (40 000 EUR), NW (3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • transport na trasie wycieczki
 • wycieczkę na safari
 • opiekę lokalnego przewodnika
 • bagaż rejestrowany 20 kg i bagaż podręczny
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 
DODATKOWE OPŁATY:
obligatoryjne opłaty: bilety wstępu i zestawy audioguide ok. 145 EUR
 • dopłata do pokoju 1 os. – 2 800 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: wariant podstawowy – 3 %, wariant rozszerzony – 6,5 %  ceny wycieczki
 • bilet lotniczy Szczecin – Warszawa – Szczecin + 1 nocleg w hotelu w Warszawie – informacje w biurze
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy - 15 PLN.
Zgodnie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez BT PELIKAN zostanie doliczona składka, którą biuro ma obowiązek w całości przeznaczać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Jest to bezzwrotna opłata doliczana do każdej umowy, zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek pobierania składek na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku.
 

UWAGI:
 • do odprawy internetowej wymagane jest podanie danych dokumentu, z którym pasażer będzie podróżował
 • wjazd do ZEA możliwy jest na podstawie ważnego paszportu
 • spotkanie z pilotem-przewodnikiem może nastąpić na lotnisku w Dubaju
 • kolejność zwiedzania i godziny lotów mogą ulec zmianie
 • pilot-przewodnik nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.