WARSZAWA DA SIĘ LUBIĆ

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2023-08-14 4dni Autokar Polska wizyta w stolicy Zgodnie z programem Szczecin 2350PLN
2023-09-11 4dni Autokar Polska wizyta w stolicy Zgodnie z programem Szczecin 2350PLN
2023-11-09 4dni Autokar Polska wizyta w stolicy Zgodnie z programem Szczecin 2350PLN
int(8819)
Warszawa da się lubić

DZIEŃ I Wyjazd ze Szczecina o godz. 07.00, zbiórka o godz. 06.45 na ul. Sambora – parking dla autokarów. Przyjazd do Wilanowa. Zwiedzanie letniej rezydencji króla Jana III Sobieskiego i Królowej Marysieńki oraz ogrodów królewskich. Pałac w Wilanowie jest jednym z najcenniejszych zabytków polskiego baroku, w niezmienionej postaci przetrwał okres II wojny światowej. Wzniesiony przez króla Jana III Sobieskiego na początku XVII wieku według projektu Augustyna Locciego. Rozbudowywany przez kolejnych właścicieli jest, typową dla tamtego okresu, podmiejską rezydencją “entre cour et jardin” (między dziedzińcem a ogrodem). Spacer po zabytkowym parku otaczającym pałac. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ II Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Warszawy zaczniemy od Starego Miasta. Historyczne centrum, założone w XIII wieku jako gród książęcy i osada, podczas II wojny światowej zostało zniszczone w 90%. Dzięki doskonałej i precyzyjnej odbudowie w 1980 roku zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy: Plac Zamkowy z jednym z najważniejszych symboli miasta – Kolumną Zygmunta, Zamek Królewski – wierny świadek polskiej historii, Rynek Starego Miasta z pomnikiem Syrenki, która jest godłem i opiekunką miasta, Barbakan, mury miejskie, Bazylikę Archikatedralną  pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Następnie Krakowskie Przedmieście, najpiękniejsza ulica stolicy, część tzw. Traktu Królewskiego biegnącego od Zamku Królewskiego aż do rezydencji w Wilanowie. Od kilku stuleci Krakowskie Przedmieście pełni rolę jednej z najbardziej reprezentacyjnych arterii Warszawy. Na trasie spacerowej spotkamy przepiękne budowle architektoniczne, jak kościół św. Anny z dzwonnicą, na której mieści się taras widokowy czy barokowy kościół św. Krzyża, w filarach którego wmurowano urny z sercami  Chopina i Reymonta. Przy deptaku wznoszą się też stare hotele – efektownie odnowiony i ekskluzywny, secesyjny Bristol oraz Hotel Europejski. Zobaczymy również kilka ładnych pałaców – barokowy Pałac Potockich, potężny Pałac Prezydencki, przed którym widnieją kamienne lwy i pomnik księcia Józefa Poniatowskiego czy Pałac Czapskich Krasińskich, obecna siedziba Akademii Sztuk Pięknych. Następnie Plac im. Marszałka Józefa Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza i chwila relaksu w Ogrodzie Saskim. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ III Śniadanie w hotelu. Dzisiejszy dzień rozpoczniemy od wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego, które jest wyrazem hołdu dla tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę. Muzeum ulokowane jest w dawnej Elektrowni Tramwajów Miejskich. Multimedialne ekspozycje przedstawiają walkę i codzienność powstańców na tle okupacyjnej grozy, a także opisują życie codzienne w czasie wojny oraz powojenny terror komunistyczny. Kolejnym punktem będzie wizyta w Pałacu Kultury i Nauki. Ten socrealistyczny gmach widać z każdego niemal zakątka miasta. Wjazd na XXX piętro PKiN, skąd podziwiać będziemy panoramę Warszawy. Czas wolny w Złotych Tarasach. Przejazd do Łazienek Królewskich. Rezydencja ostatniego króla Polski jest jednym z najładniejszych zespołów pałacowo-parkowych w Europie. Położony w centrum miasta park tworzą trzy ogrody: Królewski, Belwederski i Modernistyczny, które łącznie zajmują aż 76 hektarów! Zobaczymy m.in. Pałac na Wyspie, Starą Oranżerią i Pałac Myślewicki. Spacerując, natrafimy tu na całe mnóstwo innych budowli. Liczne pawilony, świątynie, rzeźby oraz pomniki na trasie parkowych alejek dopełniają wrażenie iście królewskiego ogrodu. Fauna i flora Łazienek jest bardzo bogata. Na pierwszy plan wychodzą dumne pawie, wiewiórki dopraszające się o smakołyki, a nawet rude lisy. Uroku dodają liczne kręte ścieżki, wzniesienia, strumienie i stawy pełne karpi. Powrót do hotelu jedną z najelegantszych ulic Warszawy – Alejami Ujazdowskimi. Znajdują się tutaj zabytkowe pałacyki, wille, wytworne kamienice czynszowe, ambasady, gmach Urzędu Rady Ministrów, Park Ujazdowski oraz Belweder z pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ IV To już ostatni dzień w stolicy. Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Stadionu Narodowego. Zobaczymy miejsca, w których przebywały gwiazdy polskiej i światowej piłki nożnej, takie jak Robert Lewandowski czy Christiano Ronaldo. PGE Narodowy to nie tylko dom piłkarskiej reprezentacji Polski, to także miejsce, w którym na żywo można uczestniczyć w wielkich sportowych i rozrywkowych wydarzeniach. Wyjazd do Szczecina, w godzinach wieczornych przyjazd na miejsce.
 

TERMINY:
04.05 – 07.05.2023
01.06 – 04.06.2023
14.08 – 17.08.2023
11.09 – 14.09.2022
09.11 – 12.11.2022
 
CENA: 2 350 PLN
 
CENA ZAWIERA:
 • transport
 • 3 noclegi w hotelu
 • wyżywienie: 3 śniadania i 3 obiadokolacje (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
 • ubezpieczenie NNW (10 000 PLN)
 • opiekę pilota i lokalnego przewodnika
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 
DODATKOWE OPŁATY:
 • obligatoryjne opłaty: bilety wstępu i zestawy audioguide – ok. 160 PLN
 • opłata do pokoju 1 os. – 600 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: wariant podstawowy – 3 %, wariant rozszerzony – 6,5 %  ceny wycieczki
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.
Zgodnie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez BT PELIKAN zostanie doliczona składka, którą biuro ma obowiązek w całości przeznaczać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Jest to bezzwrotna opłata doliczana do każdej umowy, zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek pobierania składek na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku.
 
UWAGI:
 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.