Trasa romantyczna wzdłuż Renu

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2023-05-31 5dni Autokar Niemcy AUTOKAREM, 5 DNI Zgodnie z programem Szczecin 2380PLN termin bliski potwierdzenia
2023-08-02 5dni Autokar Niemcy AUTOKAREM, 5 DNI Zgodnie z programem Szczecin 2380PLN
2023-10-04 5dni Autokar Niemcy AUTOKAREM, 5 DNI Zgodnie z programem Szczecin 2380PLN
int(7775)

Trasa romantyczna wzdłuż Renu

DZIEŃ I Godz. 06.30 wyjazd ze Szczecina, zbiórka o godz. 06.15 na ul. Sambora – parking dla autokarów. Przejazd do Kolonii, ruchliwej nadreńskiej metropolii o 2000 letniej przeszłości. Zwiedzanie miasta, w którym panuje radość życia i chęć do zabawy, gdzie odbywa się najsłynniejszy karnawał w Niemczech. Zobaczymy gotycką katedrę – najważniejszy symbol miasta, ratusz i średniowieczne mury miejskie. Przejazd do Rüdesheim, miasteczka położonego nad Renem, z klimatycznymi uliczkami i charakterystycznymi domami z muru pruskiego. Zakwaterowanie w hotelu i krótki odpoczynek. Nocleg.

DZIEŃ II Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Eltville, miasta róż, które nazywane jest bramą wjazdową do najsłynniejszego regionu winnego Niemiec Rheingau. Tutaj mieści się wytwórnia znanego niemieckiego wina musującego MM. Przejazd na zwiedzanie Klasztoru Eberbach, dawnego opactwa cystersów, gdzie kręcono film „Imię Róży” i które słynnie z produkcji doskonałych win. Przejazd na zwiedzanie Wiesbaden – ekskluzywnego kurortu ze słynnym Domem Zdrojowym. Wiesbaden to miasto w wersji luksusowej, można powiedzieć „szlachetnie urodzone” pośród niemieckich metropolii, o wysokiej kulturze i najlepszych manierach, pełne klasy i elegancji. Powrót do Rüdesheim. Wieczorem dla chętnych wyjście do typowego niemieckiego lokalu z muzyką na żywo. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ III Śniadanie w hotelu. Przejazd do Moguncji, miasta z ogromnym dziedzictwem z blisko 2000 lat, z którego mieszkańcy są niezwykle dumni. Zwiedzanie – katedra, rynek z zabawną renesansową studnią Marktbrunnen, Knebelscher Hof, kościół św. Ignacego, ratusz. Powrót do Rüdesheim. Wjazd kolejką linową do Niederwalddenkmal – ogromnego pomnika Germanii symbolizującego zjednoczenie Niemiec. Posąg ten znajduje się na wzgórzu, z którego roztacza się piękny widok na miasteczko i zakola rzeki. Zwiedzanie Muzeum Instrumentów Mechanicznych, które mieści się w pięknym zabytkowym budynku, gdzie zobaczymy i posłuchamy, jak zmieniał się sposób rejestrowania dźwięków. Skosztujemy także słynnej „Rüdesheimer Caffe”, którą przygotowuje się z lokalną brandy Asbach. Nocleg.
 
DZIEŃ IV Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie zwiedzanie urokliwych miasteczek nadreńskich – Bacharach i St. Goar. Przejazd do skały Lorelei z przepięknym widokiem na zakole Renu. Wycieczka statkiem białej floty z St. Goarshausen do Koblencji, podczas której podziwiać będziemy piękne widoki i miejscowe zamki. Ten odcinek Renu owiany jest licznymi legendami i uważany jest za najbardziej urokliwy. Przejazd do hotelu. Nocleg.
 
DZIEŃ V Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Koblencji, jednego z najstarszych i najpiękniejszych miast niemieckich, gdzie francuski styl życia miesza się z niemiecką tradycją. Zobaczymy cypel Deutsches Eck (Niemiecki Trójkąt), miejsce gdzie Mozela uchodzi do Renu, starówkę i najpiękniejszą promenadę nadrzeczną w Niemczech. Czas na pożegnalną lampkę wina, reńskiego lub mozelskiego… Wyjazd do Polski. Przyjazd do Szczecina w godzinach wieczornych.
 
TERMINY:
31.05 – 04.06.2023
02.08 – 06.08.2023
04.10 – 08.10.2023
 
CENA: 2 380 PLN
 
CENA ZAWIERA:

 • przejazd komfortowym autokarem
 • 4 noclegi w hotelach
 • wyżywienie: 4 śniadania
 • ubezpieczenie TU EUROPA wariant Standard: KL (30 000 EUR), NW (3 000 EUR) bagaż (300 EUR)
 • opiekę pilota – przewodnika
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 
DODATKOWE OPŁATY:

 • obligatoryjne opłaty: bilety wstępu i zestawy audioguide ok. 80 EUR
 • dopłata do 4 obiadokolacji – 500 PL
 • dopłata do pokoju 1 os. – 530  PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: wariant podstawowy – 3 %, wariant rozszerzony – 6,5 %  ceny wycieczki
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 PLN.

Zgodnie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez BT PELIKAN zostanie doliczona składka, którą biuro ma obowiązek w całości przeznaczać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Jest to bezzwrotna opłata doliczana do każdej umowy, zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek pobierania składek na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku.
 
UWAGI:

 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie 
 • pilot-przewodnik nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów
 • ubezpieczenie w wariancie Standard, które oferujemy w cenie zapewnia pokrycie kosztów leczenia COVID-19 do wysokości sumy ubezpieczenia kosztów leczenia (KL)

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.