FRANCJA ELEGANCJA

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2023-08-06 6dni Przelot Francja Paryż i zamki nad Loarą Zgodnie z programem Szczecin 4550PLN
int(11442)
Francja elegancja
 
DZIEŃ I Wylot samolotu z Berlina. Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed odlotem. Przylot do Paryża. Transfer do hotelu.  Paryż to stolica Francji i jedno z najpiękniejszych miast świata. To stolica mody, kultury, miejsce, gdzie można zjeść wytworną kolację, ale też zadowolić się bagietką i butelką wina w plenerze. Zwiedzanie zaczniemy od słynnej paryskiej wyspy Île de la Cité, na której znajduje się Katedra Notre Dame, którą po ostatnim pożarze może podziwiać tylko z zewnątrz. Następnie zobaczymy Dzielnicę Łacińską, gdzie bliskość Sorbony sprawia, że jest to centrum życia kulturalnego i towarzyskiego. Zobaczymy także Muzeum Sztuki Współczesnej im. G. Pompidou, które mieści się w oryginalnym budynku. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ II Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Luwru uważanego za najwspanialsze muzeum świata. Znajdują się tu dziesiątki tysięcy dzieł sztuki z różnych epok i różnych zakątków świata, a najsłynniejszym jest obraz Leonarda da Vinci – Mona Lisa. Główne wejście do muzeum stanowi usytuowana na dziedzińcu przed Luwrem szklana piramida, wybudowana na wzór egipskiej Piramidy Cheopsa. Następnie spacer po Ogrodach Tulierie – największym i najstarszym parku Paryża. W ogrodach znajdziemy wiele rzeźb, fontann, dwa duże baseny oraz dwa muzea. Jest to miejsce, które chętnie odwiedzają Paryżanie, jak i turyści. Przejście na Plac Concorde z charakterystycznym, pochodzącym z Luksoru obeliskiem egipskim. Zbudowany na planie ośmiokąta plac, był świadkiem ścięcia ponad tysiąca głów, w tym Ludwika XVI i jego żony Marii Antoniny. Kolejnym punktem będzie Panteon, miejsce spoczynku najbardziej zasłużonych Francuzów. Wśród nich pochowana jest Polka, Maria Skłodowska – Curie. Spacer Polami Elizejskimi uznawanymi za najbardziej reprezentatywną ulicę Paryża, Francuzi nazywają ją nawet "La plus belle avenue du monde", czyli najpiękniejszą aleją świata. Powrót do hotelu. Nocleg.
 
DZIEŃ III Śniadanie w hotelu. Dzisiaj opuszczamy Paryż i udajemy się w Dolinę rzeki Loary, gdzie znajduje się ponad 300 zamków, tworzących unikatowy kompleks przekroju architektury od średniowiecza aż po XIX wiek. Otoczone malowniczymi ogrodami, średniowiecznymi miasteczkami i wartkimi wodami Loary były dawniej miejscem, gdzie działa się historia. To tu, w sercu Francji, spiskowano, zdradzano, więziono i mordowano. Choć czas przyniósł zapomnienie, dawne rezydencje władców i szlachty przetrwały, będąc dziś jedną z największych atrakcji w kraju. Wyjątkowy krajobraz kulturowy wpisano w 2000 roku na listę UNESCO. Zaczniemy od wizyty w zamku Montrésor, często nazywanego „polskim zamkiem”. Pałac przez 30 lat był własnością Ksawerego Branickiego, który zgromadził w nim pamiątki z Polski m.in. po Janie III Sobieskim. Na tle innych zamków nad Loarą wyróżnia się oryginalnym wystrojem sprzed 150 lat. Czas na degustację słynnych francuskich win. Następnie odwiedzimy zamek Chenonceau, który czaruje swoją lekkością i niepowtarzalnym wdziękiem. Wybudowany jest na rzece Cher, wpływającej do Loary i otoczony ogrodami w stylu francuskim. Jest to jedna z najefektowniejszych budowli w dolinie Loary. Na zakończenie odwiedzimy renesansowy pałac w Villandry, który słynie przede wszystkim ze wspaniałych, trójpoziomowych, geometrycznych ogrodów. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ IV Śniadanie. Dzisiejszego dnia zwiedzimy kolejne piękne zamki w Dolinie Loary. Zaczniemy od  Clos Luce, zamku położonego na skraju miasteczka Amboise. Pałac gościł Leonarda da Vinci przez ostatnie trzy lata jego życia. Do Francji przybył on na zaproszenie króla Franciszka I, który oddał mu posiadłość, by da Vinci mógł w niej tworzyć. Jeden z najwybitniejszych umysłów w dziejach świata odszedł w zamkowej sypialni w 1519 roku. Następnie odwiedzimy zamek w Blois. Przez wzgląd na liczne przebudowy i rozbudowy oryginalnego kompleksu prezentuje on przekrój architektury od gotyku po klasycyzm. Zamek był siedzibą wielu królów Francji. To właśnie stąd w 1429 Joanna d’Arc wyruszyła do Reims po błogosławieństwo Arcybiskupa przed wyprawą mającą na celu oswobodzenie obleganego przez Anglików Orleanu. Na zakończenie zwiedzimy zamek Chambord, położony w sercu największego kompleksu leśnego na świecie. To największy, najbardziej imponujący zamek, uznawany za jedno z największych dzieł architektonicznych renesansu. W projekt zamku swój wkład wniósł sam Leonardo da Vinci. Wedle założeń przypominać miał on średniowieczną twierdzę, ale z renesansowym sznytem. Polskim akcentem może być fakt, że w zamku Chambord przez dziesięć lat mieszkał Stanisław Leszczyński po utracie tronu w Polsce. Powrót do Paryża. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ V Po śniadaniu czas na „żelazny punkt programu” – wjazd na wieżę Eiffla, która stanowi symbol Paryża i obok Statuy Wolności oraz Wielkiego Muru Chińskiego, jest prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalną budowlą świata. Następnie spacer po malowniczym wzgórzu Montmartre. To dawna enklawa artystyczna Paryża, tutaj żyła i pracowała miejska bohema. Obecnie przyciąga przede wszystkim turystów poszukujących romantycznych zaułków, śladów sławnych pisarzy, malarzy i innych twórców. Mówi się, że kto był w Paryżu, a nie zobaczył dzielnicy Montmartre, to tak naprawdę wcale nie był w Paryżu. Na samym szczycie góry wznosi się Sacre Coeur, największa katedra katolicka – jeżeli nie w całej Europie, to na pewno we Francji. Punkt widokowy przed katedrą oferuje wyjątkowy widok na Paryż i nie bez powodu określa się wzgórze mianem paryskiego dachu. Wieczorem proponujemy rejs statkiem po Sekwanie. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ VI Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, bagaże zostawiamy w przechowalni. Na pożegnanie z Paryżem odwiedzimy elegancką dzielnicy Marais, pełną małych sklepów, designerskich butików i interesujących galerii. Zobaczymy efektowny plac Wogezów i Rue des Rosiers – serce dzielnicy żydowskiej. Powrót do hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot samolotu. Z Paryża. Przylot do Berlina.
 
TERMINY:
06.08 – 11.08.2023
 
CENA: 4 550 PLN
 
CENA ZAWIERA:
 • przelot samolotem na trasie Berlin – Paryż – Berlin
 • 4 noclegi w hotelu w Paryżu, 1 nocleg w Dolinie Loary
 • wyżywienie: 5 śniadań
 • ubezpieczenie TU EUROPA wariant Standard (KL 30 000 EUR, NW 3 000 EUR, bagaż 300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • transport w III i IV dniu wycieczki
 • opiekę pilota - przewodnika
 • bagaż osobisty o wymiarach 45x36x20 cm
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 
DODATKOWE OPŁATY:
 • obligatoryjne opłaty: bilety wstępu, bilety komunikacji miejskiej, transfer lotnisko – hotel – lotnisko – ok. 130 EUR
 • transfer na trasie Szczecin – Berlin lotnisko – Szczecin – 190 PLN
 • dopłata do pokoju 1 os. – 900 PLN
 • bagaż rejestrowany – ceny od 390 zł
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: wariant podstawowy – 3 %, wariant rozszerzony – 6,5 %  ceny wycieczki
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy - 10 PLN.
Zgodnie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez BT PELIKAN zostanie doliczona składka, którą biuro ma obowiązek w całości przeznaczać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Jest to bezzwrotna opłata doliczana do każdej umowy, zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek pobierania składek na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku.

UWAGI:
 • do odprawy internetowej wymagane jest podanie danych dokumentu, z którym pasażer będzie podróżował (rodzaj, seria i numer, data wydania oraz ważności, obywatelstwo), prosimy o dostarczenie tych informacji na min. 2 tygodnie przed planowaną podróżą
 • kolejność zwiedzania i godziny lotów mogą ulec zmianie (aktualne informacje dostępne w biurze)
 
 
 
 

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.