POD SŁOŃCEM TOSKANII

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2023-09-12 5dni Przelot Włochy samolotem z Berlina Zgodnie z programem Szczecin 4150PLN ostatnie miejsce dla Pani
int(10334)
POD SŁOŃCEM TOSKANII
 

DZIEŃ I Wylot samolotu z Berlina, zbiórka na lotnisku 2,5 godziny przed odlotem. Zaczniemy od zwiedzania Pizy. Miasto kojarzone jest przede wszystkim ze swoim największym symbolem, słynną Krzywą Wieżą, każdego roku zastępy turystów przyjeżdżają zobaczyć tę budowlę. Zobaczymy Plac Cudów ze wspomnianą słynną wieżą, baptysterium i katedrę. Przejazd do hotelu w Montecatini Terme. Czas na odpoczynek. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ II Po śniadaniu przejazd pociągiem do Florencji, stolicy Toskanii. Florencja to miasto, o którym można mówić długo, o której przepychu i sztuce słyszał chyba każdy. Miasto, do którego każdy chciałby przyjechać, by choć na chwilę zobaczyć tę wspaniałą, przepełnioną duchem renesansu, stolicę włoskiej Toskanii. Najbardziej znaną atrakcją Florencji jest katedra Santa Maria del Fiore zwana przez mieszkańców po prostu Duomo. Florencka świątynia jest czwartym największym kościołem na świecie, a jej kopuła projektu Brunelleschiego, będąca arcydziełem renesansowej inżynierii, należy do najbardziej rozpoznawalnych symboli Włoch. Zobaczymy także: Piazza del Duomo, baptysterium, kościół Santa Croce, Piazza Della Signoria z fontanną Neptuna, Wieżę Giotta, Ponte Vecchio, Palazza Vecchio. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 
DZIEŃ III Po śniadaniu przejazd do Pienzy, nazywanej miastem utopijnym. W porównaniu z Pienzą inne miasta w Toskanii czy gdziekolwiek indziej muszą wyglądać chaotycznie. Choć Pienza została stworzona przez papieża-humanistę, Piusa II, to miasto to jest niemal zbyt idealne, by było ludzkie i zbyt cenne, by było religijne. Każda fontanna, każdy plac i wszystkie obrazy są harmonijne, ulice są równie romantyczne jak ich nazwy – ulice „miłości”, „pocałunku” i „szczęścia”. Popularność Pienzy znacząco wzrosła dzięki wpisaniu centrum miasta na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1996 roku i otaczającej ją doliny Val d’Orcia – za piękno krajobrazu – w 2004 roku. Okolice Pienzy z kasztanowcami otaczającymi miasto, cyprysami, gajami oliwnymi, makami i polami słoneczników są równie piękne jak samo miasto. W Pienzie nie można odmówić sobie doznań kulinarnych! W końcu to tutaj wytwarzany jest ser owczy Pecorino di Pienza, można go spróbować w najróżniejszych postaciach. Przejazd do Montepulciano, miasteczka słynącego z produkcji win, gdzie będzie można skosztować tych trunków w licznych urokliwych winiarniach. Zapraszamy na degustację lokalnych trunków. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ IV Po śniadaniu wyjazd do Sieny, miasta św. Katarzyny. Antyczny układ Sieny nie zmienił się od stuleci, a jej zabytkowe centrum od 1995 roku znajduje się Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasto jest malowniczo położone na toskańskich wzgórzach. Niegdyś Siena była jednym z najpotężniejszych włoskich miast-państw, w średniowieczu konkurowała z Florencją o rządy nad Toskanią. Dziś rywalizuje z Florencją o tytuł najpiękniejszego miasta regionu. Panuje tu specyficzna - można by rzecz toskańska - atmosfera. Na głównym placu miasta do późnej nocy przesiaduje tłum ludzi, mieszkańcy i turyści leżą na ceglanej posadzce, odpoczywają, jedzą lody, czytają książki lub rozmawiają z przyjaciółmi. Zobaczymy katedrę Piazza del Campo, na którym odbywają się coroczne palio. Czas wolny. Przejazd do San Gimignano, zwanego miastem „pięknych wież” i słynącego z najlepszych lodów na świecie. Zwiedzanie: Piazza del Duomo, Piazza Della Cisterna, główna ulica ze sklepami z miejscowymi wyrobami. Powrót do hotelu, Obiadokolacja, nocleg.
 
DZIEŃ V Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Lukki, miasta z pięknymi romańskimi kościołami z wykwintnymi fasadami. Lukka to miasto włoskiego kompozytora muzyki operowej, Giacomo Pucciniego, to tutaj maestro się urodził. Spacer uliczkami może stanowić prawdziwą podróż w czasie. Labirynt wąskich uliczek, urokliwe place, średniowieczna zabudowa, w tym imponujące wieże robią ogromne wrażenie. Zwiedzanie: katedra, kościół San Michele, bazylika San Frediano. Przejazd na lotnisko w Pizie, wylot do Berlina.

TERMIN: 12.09 – 16.09.2023
 
CENA: 4 150 zł
 
CENA ZAWIERA:
 • przelot samolotem na trasie Berlin – Piza – Berlin
 • 4 noclegi w hotelu
 • wyżywienie: 4 śniadania i 4 obiadokolacje (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
 • ubezpieczenie TU Europa wariant Standard: KL (30 000 EUR), NW (3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • transport na trasie wycieczki
 • opiekę pilota i lokalnych przewodników
 • bagaż osobisty o wymiarach 45x36x20 cm
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
DODATKOWE OPŁATY:
 • obligatoryjne opłaty: bilety wstępu i zestawy audioguide ok. 90 EUR,
 • bagaż rejestrowany 15 kg – 430 PLN, 23 kg – 520 PLN
 • transfer na trasie Szczecin – Berlin lotnisko – Szczecin – 190 PLN
 • dopłata do pokoju 1 os. – 400 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: wariant podstawowy – 3 %, wariant rozszerzony – 6,5 % ceny wycieczki
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 PLN.
Zgodnie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez BT PELIKAN zostanie doliczona składka, którą biuro ma obowiązek w całości przeznaczać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Jest to bezzwrotna opłata doliczana do każdej umowy, zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek pobierania składek na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku.
 
UWAGI:
 • do odprawy internetowej wymagane jest podanie danych dokumentu, z którym pasażer będzie podróżował (rodzaj, seria i numer, data wydania oraz ważności, obywatelstwo), prosimy o dostarczenie tych informacji na min. 2 tygodnie przed planowaną podróżą
 • spotkanie z pilotem-przewodnikiem może nastąpić na lotnisku w Pizie
 • kolejność zwiedzania i godziny lotów mogą ulec zmianie (aktualne godziny dostępne są w biurze)
 • pilot-przewodnik nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.
 
 
 

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.