Szlakiem wina i szampana

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
int(5736)

Szlakiem wina i szampana
 
DZIEŃ I Godz. 06.30 wyjazd ze Szczecina, zbiórka o godz.06.15 przy ul. Sambora – parking dla autokarów. Przyjazd do Akwizgranu późnym popołudniem. Kiedyś Akwizgran był jednym z najważniejszych miast Europy, Karol Wielki wybrał je na swoją siedzibę, przez co miasto stało się centrum pierwszego od czasów rzymskich prawdziwego imperium.  Zwiedzanie miasta, w którym historia współgra z nowoczesnością, miasta które Europę wyobraża i czuje. Zobaczymy: katedrę wybudowaną przez Karola Wielkiego, która została wpisana na listę UNESCO, gotycki ratusz, dzielnicę łacińską. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
 
DZIEŃ II Po śniadaniu wyjazd do Reims. Przez wieki miasto konkurowało z Paryżem o miano głównego ośrodka administracyjnego kraju. Odbywały się tu królewskie koronacje, a tutejsza katedra, którą odwiedzają dziś tłumy turystów olśniewała monumentalizmem. Zwiedzanie miasta: bazylika św. Remigiusza (której wnętrze ma 120 m długości), słynną gotycką katedrę Notre-Dame, Plac Republiki z rzymskim łukiem triumfalnym, monumentalny Plac Royal. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ III Śniadanie w hotelu. Reims leży w sercu Szampanii, wapienne piwnice, w których dojrzewa musujące wino są jedną z jego największych atrakcji. Wizyta w jednej ze słynnych piwnic szampana, gdzie zapoznamy się z procesem produkcji tego szlachetnego trunku. Wizyta połączona z degustacją. Następnie przejazd turystycznym szlakiem szampana do Hautvillers, gdzie 300 lat temu Dom Perignon zapoczątkował produkcję szampana. Kolejno odwiedzimy Epernay, a w nim siedzibę najsłynniejszego producenta szampana Mercier, ze 160.000 litrową beczką budowaną przez 20 lat. Ponadto zjedziemy windą 30 m pod ziemię aby przyjrzeć się bliżej leżakującemu szampanowi. Powrót do Reims. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ IV Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd autokarem do Metz. Stolica Lotaryngii wiele razy zmieniała swoich właścicieli, raz byli to Francuzi, innym razem Niemcy. Dzisiaj Metz kojarzy się głównie z Robertem Schumanem, to właśnie tutaj żył i pracował jeden z założycieli Unii Europejskiej. Zwiedzanie miasta: katedra St.Etienne – jedna z najpiękniejszych we Francji, promenada, dzielnica dworcowa. Następnie przejazd do Nancy. Zakwaterowanie w hotelu, krótki odpoczynek. Znane z XVIII-wiecznej architektury barokowej miasto ma wyrafinowane i arystokratyczne powietrze. Wpisany na listę UNESCO Plac Stanisława  (nazwany na część polskiego króla Stanisława Leszczyńskiego) stanowi przykład elegancji miasta z monumentalnymi pałacami i fontannami. Zobaczymy także ratusz, Fontanny Neptuna, Łuk Triumfalny i Pałac Książęcy. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ V Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Baccarat – miasta słynącego z wyrobu najpiękniejszych na świecie kryształów. Wizyta w Muzeum Kryształów – ok. 1100 eksponatów, oraz możliwość zakupu szklanych wyrobów po obniżonych cenach. Przejazd do Colmar – jednego z urokliwszych miast  Alzacji. Zwiedzanie miasta: Muzeum Unterlinden ze słynnym ołtarzem z Issenheim, uznanego za jedno z najbardziej dramatycznych i wzruszających dzieł sztuki. Wizyta w jednej z alzackich piwnic winnych połączona z degustacją wina. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ VI Po śniadaniu przejazd do Strasbourga – kulturalnej stolicy Alzacji. Odkąd Strasburg stał się siedzibą ważnych instytucji europejskich, nieodmiennie kojarzy się z przeszklonym gmachem parlamentu, po którym kroczą eleganccy politycy w krawatach. A przecież to miasto nie tylko z polityką, ale i historią w tle. Jego zabytkowe centrum, Grande Ile, w całości zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tak w Strasburgu miesza się nowoczesność z przeszłością, alzacka tożsamość z europejską wielokulturowością. Zwiedzanie miasta: siedziba Parlamentu Europejskiego, Rady Europy i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, stare miasto, katedra Notre Dame. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ VII Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Bayreuth. Zobaczymy miasto, będące dawną rezydencją margrabiów, które światową sławę zyskało dzięki festiwalowi wagnerowskiemu odbywającemu się tutaj od 1876 roku. Dumą Bayreuth jest jeden z nielicznych zachowanych w stanie nienaruszonym barokowych teatrów w Europie, który od 2012 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Szczecina w późnych godzinach wieczornych.
 
Terminy i ceny na zapytanie.

 

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.