Termy, gulasz i Budapeszt

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
int(5655)

Termy, gulasz i Budapeszt…
czyli węgierski wypoczynek

 
DZIEŃ IGodz. 07:00 wyjazd autokaru ze Szczecina, zbiórka o godz. 06:45 na ul. Sambora – parking dla autokarów. Przyjazd w godzinach popołudniowych do Czech do Kutnej Hory, miasteczka nazywanego w średniowieczu „skarbcem królestwa”, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie: Włoski Zamek – dawna mennica państwowa, w której bito cenne praskie grosze, kościół św. Barbary, który jest jednym z najwspanialszych gotyckich zabytków w Europie. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ II Po śniadaniu wyjazd do Budapesztu. Przyjazd do stolicy Węgier w godzinach południowych.  Zwiedzanie miasta: kościół św. Macieja, Bastion Rybacki – efektowna forteca zbudowana i nazwana tak na cześć rybaków broniących tego miejsca podczas najazdów tureckich, Wzgórze Gelérta, na szczycie którego znajduje się cytadela oraz pomniki Wyzwolenia i św. Gelérta. Obiadokolacja, nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ IIIPo śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Dalszy ciąg zwiedzania Budapesztu: wyspa Małgorzaty,  Bazylika św. Stefana, Pałac Królewski pełniący rolę Galerii Narodowej, spacer uliczką Vaci, stanowiącą centrum handlowe. W godzinach popołudniowych wyjazd do Egeru. Przyjazd do Egeru w godzinach wieczornych, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 
DZIEŃ IV – DZIEŃ VII
Pobyt wypoczynkowy w zabytkowym miasteczku Eger w hotelu Flora.
 
DZIEŃ VIIIPo śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Po drodze zwiedzanie Demianowskiej Jaskini Wolności, najczęściej odwiedzanej jaskini na Słowacji. Jaskinia chlubi się bogactwem i różnorodnością tworów krasowych każdego rodzaju i w różnych kolorach. W tajemniczych podziemiach znajdują się tufowe jeziorka z różnymi formami naciekowymi. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ IX Śniadanie w hotelu. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Szczecina w godzinach wieczornych.
 
EGER
Miasto usytuowane między malowniczymi pasmami gór Matra i Buk, na północny wschód od Budapesztu. Najokazalsze budynki w Egrze pochodzą z okresu baroku i czasów tureckich. Eger i okolice słyną z uprawy winnej latorośli i produkcji wina. Z uprawianych dziś gatunków produkuje się szeroką skalę białych i czerwonych win wytrawnych i półsłodkich, a przede wszystkim słynną Byczą Krew (Egri Bikaver). Miasto Eger słynie również z kompleksu basenów z wodami termalnymi o temperaturze 28-32 °C z zawartością wapnia, magnezu, wodorowęglanu. Kąpiel w tych wodach działa leczniczo przy chorobach systemu nerwowego, niedokrwistości, chorobach reumatycznych oraz chorobach kobiecych.
 
HOTEL FLORA***
Ładny hotel posiadający wszystkie możliwe atuty, blisko zabytkowej starówki, posiada bezpośrednie przejście na kąpielisko termalne, zielona okolica, 3 minuty na egerski zamek i stare miasto.
W hotelu: basen termalny, sauna fińska, sauna parowa i aromatyczna infrakabina, jacuzzi, basen z biczami wodnymi Kneipp'a, pokój relaksacyjny, siłownia, solarium, kort tenisowy, bilard, , boisko do squasha i koszykówki, tenis stołowy, rzutki, salon kosmetyczny, taras do opalania.
Spa: kąpiele borowinowe, aromaterapia (specjalne masaże i kąpiele), orzeźwiające masaże kamieniami wulkanicznymi, masaż tajski, masaże zmęczonych nóg, masaże limfatyczne, kąpiele odchudzające, peeling ciała, zabiegi na ciało z algami i z czekoladą, terapie z czerwonym winem, modelowanie sylwetki ciała, terapia detoksykująca, maseczki na twarz, manicure, pedicure, terapie antystresowe
Hotel posiada samodzielne skrzydło lecznicze, do którego goście mogą dojść przez zamknięty korytarz. Goście mogą korzystać z badań lekarskich, masażu leczniczego, gimnastyki leczniczej i rehabilitacyjnej, hydroterapii (masaże podwodne), elektroterapii (ultradżwieki, prąd galwaniczny, jonofereza), fizjoterapii, krioterapii.
Choroby leczone wodami: przewlekłe choroby stawów, kręgosłupa, choroby kości, mięśni i ścięgien, zapalenia nerwów, nerwobóle, choroby metaboliczne, schorzenia układu ruchu, choroby skory, choroby kobiece, zaburzenia wegetatywne układu nerwowego, stanu wyczerpania.
Pokoje : 184 pokoje, pokoje dla niepalących, z klimatyzacją (dodatkowo płatną). W pokojach do dyspozycji gości telewizja kablowa, telefon, minibarek, możliwość dostawki. W jednoosobowych pokojach jest prysznic i toaleta, do dwuosobowych pokojów z balkonem należy łazienka i oddzielna toaleta.
 
Terminy i ceny na zapytanie. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.