W krainie cammemberta, cydru i calvadosa

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
int(4000)

W krainie cammemberta, cydru i calvadosu
…nad dzikim i pięknym Atlantykiem…

 
DZIEŃ I Godz. 06.30 wyjazd ze Szczecina, zbiórka o godz. 06.15 na ul. Sambora – parking dla autokarów. Przyjazd do Kolonii późnym popołudniem. Zwiedzimy katedrę św. Piotra i Najświętszej Marii Panny, która jest największym gotyckim kościołem w całej Europie i znajduje się na liście UNESCO. Zobaczymy także ratusz i średniowieczne mury miejskie. Czas wolny. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ II Po śniadaniu wyjazd w kierunku Francji. Przyjazd do Amiens, gdzie zobaczymy katedrę będącą największą budowlą gotycką we Francji.  Następnie udamy się na francuskie Wybrzeże Alabastrowe w okolice miejscowości Etretat, gdzie będziemy podziwiać niezwykłe formacje skalne wynurzające się z wód oceanu. Przejazd  do Honfleur, malowniczego portu rybackiego przy Moście Normandzkim u ujścia Sekwany, który stał się kolebką impresjonizmu. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ III Po śniadaniu przejazd do Mont Saint Michel – słynnego opactwa wybudowanego na szczycie skały. Jego sława wiąże się z niezwykłymi przypływami i odpływami nawiedzającymi zatokę. Następnie przejazd do Saint Malo – jednej z najpopularniejszych miejscowości letniskowych Bretanii. Zakwaterowanie w hotelu. Następnie zwiedzanie miasta: stare miasto, katedra św. Wincenta, wały obronne, XVII – wieczny fort. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ IV Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Dinard – ekskluzywnej miejscowości, która stanowi uosobienie klimatu „belle epoque”. Następnie udamy się do średniowiecznego miasta Dinan, w którym zachowały się najpiękniejsze XV – wieczne domy o drewnianej konstrukcji szkieletowej. Kolejnym etapem będzie Vannes, stanowiące bramę wjazdową do wysp zatoki Morbihan. Zakwaterowanie w hotelu i krótki odpoczynek. Zwiedzanie Vannes. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ V Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie okolicy – m.in. skupiska największych na świecie megalitów, prehistorycznej stolicy Bretanii Quiberon. Rejs na wyspę Belle Ile, piękne miejsce, gdzie ogromne wrażenie robią naturalne formacje skalne piętrzące się wokół wyspy. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ VI Po śniadaniu przejazd do Rennes – administracyjnej stolicy regionu. Zwiedzanie miasta: Muzeum Bretanii, siedziba dawnego parlamentu bretońskiego, katedra św. Piotra. Następnie przejazd do Rouen – największego miasta Wybrzeża Alabastrowego. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ VII Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Rouen: stare miasto, któremu uroku dodaje ponad 2 tys. budowli z muru pruskiego, katedra Notre – Dame, Muzeum Sztuk Pięknych, Wieża Joanny d`Arc. Przejazd w kierunku Akwizgranu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ VIII Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Akwizgranu, miasta w którym historia współgra z nowoczesnością, miasta które Europę wyobraża i czuje. Zobaczymy: katedrę wybudowaną przez Karola Wielkiego, gotycki ratusz, dzielnicę łacińską. Wyjazd do Polski. Przyjazd do Szczecina w późnych godzinach wieczornych.

Terminy i ceny na zapytanie.

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.