Kopenhaga- Malmo - Rostock

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
int(2966)

KOPENHAGA – MALMÖ -ROSTOCK
 

DZIEŃ I Godz. 07.00 wyjazd ze Szczecina, godz. 06.45 zbiórka na ul. Sambora - parking dla autokarów. Przejazd do Rostocku, skąd promem popłyniemy do Gedser. Przejazd do Kopenhagi, stolicy Danii położonej nad Sundem. Zakwaterowanie w hotelu i krótki odpoczynek. Rejs kanałami Kopenhagi. Następnie spacer najdłuższym deptakiem Północnej Europy, ulicą Stroger, znaną z najmodniejszych sklepów i występów ulicznych artystów. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ II Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie miasta: syrenka kopenhaska -symbol miasta, cytadela, uroczysta odprawa warty honorowej Gwardii Królewskiej, zespół pałacowy Amalienborg (rezydencja królowej), zamek Christiansborg, opera kopenhaska, kościół Marmurowy, pomnik Andersena, malownicza dzielnica portowa Nyhavn. Czas wolny. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ III Po śniadaniu wyjazd do Malmö. Kopenhagę i Malmö dzieli 29 kilometrów, 16 z nich jedzie się przez morze, najdłuższym w Europie i jedynym takim na świecie mostem, nazwanym od krainy, przez którą przebiega - Oresundsbron. Zaczniemy od zwiedzania zabytkowej części Malmö, gdzie zobaczymy Rådhuset – ratusz zdobiący miejski rynek Stortorget. Zobaczymy także budynek Turning Torso, który jest najwyższym budynkiem mieszkalnym w Szwecji i stanowi symbol unikalnej architektury nowoczesnej części miasta zwanej Västra Hamnen i pospacerujemy nadmorskim deptakiem. Przejazd do Lund, miasta które na każdym robi dobre wrażenie.  Zobaczymy monumentalną romańską katedrę, uniwersytet i pospacerujemy cichymi uliczkami z zabytkowymi domami o budowie szachulcowej. Dla chętnych możliwość zwiedzenia
Muzeum Historycznego. Powrót do hotelu.
 
DZIEŃ IV Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do Gedser, skąd promem wypłyniemy do Rostocku. Zwiedzanie hanzeatyckiego Rostocku, największego miasta Meklemburgii – Przedmorza. Spacer po starówce: średniowieczne mury oraz bramy Kröpeliner Tor i Steintor, zespół architektoniczny najstarszego uniwersytetu północnej Europy – „Latarni Północy”, ratusz, Kościół Mariacki. Przejazd do nadmorskiej dzielnicy Rostocku – Warnemünde. Spacer po porcie, molo i deptaku nadmorskim…i czas na rybę. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd do Szczecina w późnych godzinach wieczornych.
 
Terminy i ceny na zapytanie.

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.