Umbria...mała perełka

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
int(4825)

UMBRIA – mała perełka
…to tu uczymy się rozumieć, czym jest piękno…

 
DZIEŃ I Godz. 07.00 wyjazd autokaru ze Szczecina, zbiórka o godz. 06.45 na ul. Sambora – parking dla autokarów. Przejazd na południe Niemiec. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ II Po śniadaniu przejazd do Werony. Zwiedzanie miasta Romea i Juli: rzymski amfiteatr Arena, Piazza dei Signori, Casa Capuletti ze słynnym balkonem szekspirowskiej Julii. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ III Śniadanie w hotelu. Przejazd nad Jezioro Garda, największe i najpopularniejsze włoskie jezioro. Rejs statkiem podczas którego będziemy mogli podziwiać piękne widoki gór odbijających się w wodach jeziora. Przejazd do hotelu w okolicach Asyżu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ IV Po śniadaniu zwiedzanie Asyżu, który jest spadkobiercą dziedzictwa św. Franciszka i św. Klary, pięknego średniowiecznego miasta, pełnego uroczych zaułków i placów. Zwiedzanie: bazylika św. Franciszka – dolna, gdzie znajduje się krypta z grobowcem świętego i górna ze słynnymi freskami Giotta, kościół św. Klary, katedra św. Rufino, Piazza Comune z portykiem świątyni Minerwy. Przejazd do najbardziej malowniczego z umbryjskich miasteczek Montefalco – „góry sokoła”, gdzie pospacerujemy wąskimi uliczkami i skosztujemy pysznych win. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ V Śniadanie w hotelu. Przejazd do Orvieto, dawnego miasta etruskiego. Miasto położone jest na wzniesieniu ze skał pochodzenia wulkanicznego, zbocza pokryte są tarasami obsadzonymi winogronami, z których wyrabia się znane i cenione białe wina. Spacer do Piazza Duomo i zwiedzanie gotyckiej katedry z freskami Signorellego. Przejazd do Todi, urokliwego miasta Umbrii, które słynie z doskonale zachowanej średniowiecznej zabudowy, pamiątkach po Etruskach i Rzymianach oraz dobrego wina i oleju z oliwek. Zobaczymy: ratusz, Palazzo del Popolo, katedrę Santissima Annunziata i kościół św. Fortunata. Przejazd do hotelu w okolicach Spoleto. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ VI Po śniadaniu przejazd do Spoleto, miasta o gęstej zabudowie z szarego kamienia otoczonej zielenią. W ogromie tej surowości kryje się wiele urokliwych form i skarbów architektury. Zobaczymy: katedrę, średniowieczną starówkę i akwedukt z XIV wieku. Przejazd do miasteczka Cascia, które zostało założone w czasach rzymskich. Spacer po mieście. Przejazd do hotelu w okolicach Perugii. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ VII Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Perugii, stolicy Umbrii. Zobaczymy historyczne centrum otoczone etruskimi murami, Corso Vanucci, Piazza Quattro Novembre z fontanną Maggiore, katedrę i Palazzo dei Priori. Przejazd do Gubbio, szlacheckiego miasteczka, które współzawodniczy z Asyżem o tytuł „najbardziej średniowiecznego” miasta Umbrii. Kręte uliczki i kryte terakotowymi dachówkami domy wyglądają malowniczo na tle porosłych lasami zboczy Apeninów. Spacer po pięknym średniowiecznym mieście, gdzie zobaczymy Palazzo Ducale, katedrę, Via dei Konsoli. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ VIII Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Rawenny. Typowa północnowłoska zabudowa i wąskie uliczki na starym mieście oraz średniowieczny Piazza del Popolo sprawiają, że odnosi się wrażenie, jakby czas się tutaj zatrzymał. Miasto figuruje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, za sprawą licznych bezcennych dzieł sztuki i bizantyjskich mozaik, które skrywane są przez niepozorne ceglane mury kościołów. Zobaczymy m.in. Mauzoleum Galli Placydii z połowy V wieku oraz bazylikę San Vitale, która została wzniesiona w 525 r. i uważana jest za jeden z ośmiu zabytków na świecie, którego mozaiki uznaje się za bezcenne. Czas wolny na Piazza Popolo, wokół którego toczy się życie turystów i mieszkańców miasta. Przejazd do hotelu na terenie Niemiec. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ IX  Po śniadaniu wyjazd do Polski. Przyjazd do Szczecina w godzinach wieczornyc
h.

Terminy i ceny na zapytanie.

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.