Pyszna Portugalia

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
int(7780)

PYSZNA PORTUGALIA
 
DZIEŃ I Wylot samolotu z Berlina. Przylot do Lizbony.Lizbona to barwna stolica Portugalii, miasto zabytków, żółtych tramwajów i pieśni fado, to zakątek pełen architektonicznych niespodzianek. Na początek udamy się do dzielnicy Bairro Alto (Górne Miasto), gdzie znajdują się liczne sklepy i restauracje i gdzie skupia się życie miasta. Zobaczymy główne place: Figueira, Restauradores i Rosario oraz będziemy mogli posmakować lokalnych przysmaków w lizbońskich restauracjach. Następnie przejazd zabytkowym tramwajem na wzgórze, gdzie znajduje się zamek św. Jerzego. Z murów obronnych zamku roztacza się wspaniała panorama na miasto i port. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ II Śniadanie w hotelu. Przejazd do najstarszej mauretańskiej dzielnicy miasta Alfamy, gdzie pospacerujemy wąskimi, opadającymi ku rzece zabytkowymi uliczkami. Zwiedzimy katedrę Se Patrialcal, zaliczaną do najwspanialszych budowli Lizbony i barokowy kościół św. Wincentego, którego krużganki pokryto XVIII-wiecznymi płytkami przedstawiającymi sceny z bajek La Fontaine'a. Przejazd do nadbrzeżnej dzielnicy Belem, pełnej zabytków przywołujących czasy, kiedy Portugalia była zamorską potęga. Zwiedzimy Klasztor Hieronimitów, wpisany na listę UNESCO, prawdziwe dzieło sztuki manuelińskiej i późnogotyckiej. Zobaczymy wieżę Torre de Belem, śliczną XVI-wieczną fortecę i Pomnik Odkrywców wzniesiony w hołdzie wielkim portugalskim żeglarzom. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ III Po śniadaniu udamy się na wycieczkę do Sintry, dawnej letniej rezydencji portugalskich władców, pełnej wspaniałych pałaców i pomników. Naturalne piękno miasta położonego wśród egzotycznych ogrodów i wzgórz zdecydowało o wpisaniu Sintry na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spacer malowniczymi uliczkami i zwiedzanie: Quinta da Regaleira, Palacio Nacional de Sintra, Palacio Nacional da Pena (wnętrza). Przejazd do Cascais, uroczego miasteczka rybackiego, będącego najpopularniejszą miejscowością wypoczynkową na lizbońskim wybrzeżu. Miasto stanowi eleganckie połączenie dekoracyjnej architektury XIX wieku, tradycyjnego portugalskiego uroku i niezwykłej turystycznej infrastruktury. Następnie odwiedzimy Óbidos, maleńkie, zwarte miasteczko, które zachwyca od pierwszego kroku po przekroczeniu murów. Uliczki skąpane w kwiatach, budynki pomalowane w kolorach żółtym, niebieskim i białym, sklepiki, restauracje, kościoły i zamek – czego więcej potrzeba?, Układ ulic oraz domów pozostał niezmieniony i dzisiaj wszystko wygląda jakby zostało przeniesione z przeszłości, część okolona średniowiecznymi murami już dawno została wpisana została na listę UNESCO. Przejazd do hotelu w okolicach Fatimy. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ IV Po śniadaniu wyjazd do Fatimy, ośrodka kultu maryjnego, celu licznych pielgrzymek. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej: Plac Pielgrzyma, bazylika z grobowcami bł. Łucji, Hiacynty, Franciszka, Kaplica Objawień. Następnie udamy się do Batalha. W sercu miasta znajduje się dominikańskie opactwo Matki Boskiej Zwycięskiej, arcydzieło portugalskiego gotyku, wpisane na listę UNESCO. Zobaczymy kościół z kaplicą grobową Jana I i jego synów, klasztor ze wspaniałym krużgankiem i Grobem Nieznanego Żołnierza, Niedokończoną Kaplicę. Przejazd do hotelu w okolicach Porto. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ V Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Porto, miasta urokliwie położonego na wzgórzach i patrzącego na bezkresny ocean. Zwiedzanie zaczniemy od Palacio da Bolsa i kościoła św. Franciszka. Zobaczymy także Most Ponte Dom Luis I, dwukondygnacyjny most stalowy, który stanowi wizytówkę miasta. Następnie udamy się na nabrzeże Cais da Ribeira, dzielnicę Porto ulokowaną nad brzegiem rzeki, która jest jedną z najbardziej malowniczych części miasta, chętnie fotografowaną o każdej porze dnia. Zwiedzimy także stację kolejową Söo Bento, znaną ze swoich malowideł naściennych przedstawiających historię Portugalii i księgarnię Livraria Lello&Irmäo. Następnie wizyta w winiarni połączona z degustacją, bo wino to przecież część duszy miasta, a najsłynniejsze jest oczywiście porto. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ VI Po śniadaniu udajemy się na południe kraju. Najpierw odwiedzimy Coimbrę nazywaną kolebką portugalskiej państwowości. Kiedyś miasto było stolicą państwa i urodziło się tutaj sześciu królów Portugalii. Trzeci co do wielkości ośrodek miejski w kraju skrywa niezwykle okazały obiekt – uniwersytet założony w 1290 roku, który w 2013 roku został wpisany na listę UNESCO. Symbolem uczelni jest Kozia Wieża z dzwonnicą – Torre de Cabra, a jej chlubą jest barokowa Biblioteka Joanina z imponującym zbiorem ponad 300 tysięcy książek. Spacer po urokliwej starówce, w czasie którego zobaczymy m.in. wspaniałą romańska katedrę i kościół św. Krzyża z arcydziełami sztuki rzeźbiarskiej renesansu.
Przejazd do hotelu na wybrzeżu Algavre. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ VII Śniadanie w hotelu. Czas na relaks i wypoczynek. Dziś będziemy odpoczywać na pięknych plażach w Albufeirze. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ VIII Śniadanie w hotelu. Przejazd do Faro, stolicy regionu Algavre. Miasto jest bardzo malownicze, szczególnie w obrębie starego miasta otoczonego przepięknymi murami i skrywającego wiele architektonicznych perełek. Zaczniemy od spaceru po starówce, w czasie którego zobaczymy katedrę Se z XIII wieku, bramę miejską Arco da Vila i Pałac Biskupów. Czas wolny. Niezależnie od miejskich zabytków w Faro zobaczymy także piękno tutejszej przyrody. Must see na liście atrakcji w Faro jest oczywiści park przyrody Ria Formosa. Teren parku obejmuje spory odcinek wybrzeża ciągnący się między Faro i miastem Tavira. Ria Formosa jest jedną z największych chronionych w Europie lagun i zajmuje powierzchnię 170 km². To prawdziwy raj dla wielu gatunków ptaków, które tutaj żyją. Rejs statkiem. Powrót do hotelu. Obiadokolacja  i nocleg
 
DZIEŃ IX Śniadanie w hotelu. Dziś czeka nas wycieczka do najpiękniejszych zakątków regionu Algarve. Odwiedzimy miejscowość Silves, dawną stolicę regionu Al-gharb, gdzie zachował się zamek z czasów mauretańskich. Następnie przejazd do Lagos, skąd w czasach kolonialnych statki wypływały na podbój świata. Spacer po mieście, w czasie którego zobaczymy pierwszy w Europie targ niewolników i kościół św. Antoniego. Możliwość popłynięcia łódkami do słynnych grot i formacji skalnych Ponta de Piedade. Czas na relaks na plaży. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ X Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot samolotu z Faro. Przylot do Berlina.

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.