Do wyboru, do koloru....Bałkany

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
int(6358)

Do wyboru, do koloru… BAŁKANY
Chorwacja -Czarnogóra – Albania – Macedonia


DZIEŃ I Wylot samolotu z Berlina. Przylot do Dubrownika. Przejazd do hotelu w okolicach Dubrownika.  Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ II  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Dubrownika, wpisanego na listę UNESCO, najpiękniejszego miasta Chorwacji. Zwiedzanie: starówka otoczona najdłuższym systemem fortyfikacji w Europie, spacer po murach  główną ulicą zwaną Placa, klasztor Franciszkanów, kościół św. Błażeja, katedra z pięknym wizerunkiem pelikana. Przejazd do Ulcinj. Zakwaterowanie w hotelu i wypoczynek. Obiadokolacja, nocleg.
 
DZIEŃ III Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Albanii. Zwiedzanie miasta Kruja, średniowiecznej stolicy Albanii. Ze względu na swoje malownicze położenie miasto nazywane jest „balkonem na Adriatyk”. Zobaczymy ruiny starej warowni i pospacerujemy po lokalnym bazarze, gdzie sprzedawane są regionalne produkty. Następnie przejazd do Tirany, największego miasta i stolicy Albanii. Spacer po mieście: Plac Skanderberga, XVII-wieczny meczet Ethem Beja, wieża zegarowa. Przejazd nad  Jezioro Ochrydzkie, które ze względu na swoje walory krajobrazowe, wpisane zostało na listę UNESCO.  Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ IV Śniadanie w hotelu. Przejazd do Ochrydu, miasta wpisanego na listę UNESCO. Spacer po starówce, w czasie którego zobaczymy: antyczny teatr, cerkiew św. Pantalejmona,  cerkiew św. Sofii – jeden z najważniejszych zabytków Macedonii, cerkiew św. Johana Kaneo. Następnie udamy się na przejażdżkę łódkami po jeziorze. Jezioro Ochryd położone jest na wysokości 700 m n.p.m. i jest otoczone górami, co w połączeniu z wodami jeziora tworzy bardzo malowniczy krajobraz. Powrót do hotelu. Okolice jeziora mają unikalny mikroklimat, co stwarza doskonałe warunki do wypoczynku. Po południu czas na relaks i plażowanie. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ V Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Czarnogóry. Po drodze odwiedzimy Berat, jedno z najpiękniejszych miast na Bałkanach, położone w środkowej Albanii nad rzeką Osum. To niezwykłe tureckie miasto, gdzie jest mnóstwo pięknych oryginalnie zachowanych budynków tamtego okresu, zwane jest miastem tysiąca okien. Spacer po starym mieście z górującą nad nim twierdzą, która do dzisiaj jest zamieszkana. Zwiedzimy także Muzeum Onufrego ze wspaniałą kolekcją ikon. Przyjazd do hotelu w Ulcinj. Zakwaterowanie i odpoczynek. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ VI Śniadanie w hotelu. Czas na relaks i plażowanie na jednej z najpiękniejszych plaż Czarnogóry. Możemy także posmakować specjałów znad Adriatyku – ryby, oliwa i wino. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ VII Po śniadaniu wycieczka nad Jezioro Szkoderskie, które jest największym parkiem narodowym w Czarnogórze i jednym z ostatnich siedlisk pelikanów W Europie. Zobaczymy także miasto Szkodra, największe miasto nad jeziorem. Zwiedzanie: cytadela Rozafa, skąd roztacza się wspaniały widok na miasto, jezioro i góry i spacer po centrum. Powrót do hotelu w Ulcinj i wypoczynek na plaży. Obiadokolacja.
 
DZIEŃ VIII Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Budvy. Po drodze zobaczymy piekną wyspę św. Stefana. Przejazd do Baru, jednego z najsłynniejszych kurortów nad Adriatykiem. Urok kurortu podkreślają malownicze uliczki, kawiarenki i restauracje, a z otaczających miasto murów roztacza się przepiękna panorama. Nową i starą część miasta łączy wyjątkowej urody piaszczysta plaża. Następnie przejazd do Budvy. Pozostałości starożytnych budowli, średniowieczna zabudowa centrum, prawosławne świątynie, architektura w stylu śródziemnomorskim i weneckim oraz wspaniała śródziemnomorska roślinność to dziś wizytówka miasta. Zwiedzanie średniowiecznej starówki otoczonej murami obronnymi. Przejazd do hotelu.
Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ IX Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Kotoru, jednego z najpiękniejszych miast Czarnogóry, które poza niezwykłym otoczeniem, przyciąga turystów perfekcyjnie zachowanymi zabytkami. Miasto, wpisane na listę UNESCO, okalają potężne mury obronne, które pną się  wysoko do góry, gdzie łączą się z twierdzą św. Jana na Samotnym Wzgórzu. Spacer uliczkami starego miasta z licznymi placami i świątyniami i zwiedzanie katedry św. Trybuna. Przejazd do
Tivat, miasta w zatoce kotorskiej, słynącego z portu z zabytkowymi okrętami. Miasto posiada także piękny ogród botaniczny dzięki marynarzom, którzy sprowadzali liczne gatunki egzotycznych drzew i roślin ozdobnych z podróży po świecie. Powrót do hotelu i odpoczynek. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ X Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku lotniska w Dubrowniku. Przejazd trasą widokową wzdłuż Zatoki Kotorskiej. Boka Kotorska to najdłuższy i najgłębszy fiord w Europie Południowej, jest to chluba Czarnogóry. Zwiedzimy także Perast, który  oczarowuje atmosferą ciszy, spokoju i piękną zabudową. Sporo tu pałacyków o koronkowych oknach, marmurowych kolumnach i portykach, a z miasta roztaczają się wspaniałe widoki na całą Bokę Kotorską. Przejazd na lotnisko. Godz. 16.00 odlot samolotu z Dubrownika. Przylot samolotu do Berlina.

Terminy i ceny na zapytanie.

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.