Lizbona - Sintra

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
int(3458)

LIZBONA – SINTRA

DZIEŃ I Wylot samolotu z Berlina. Przylot do Lizbony. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w pokojach i krótki odpoczynek. Następnie proponujemy przejazd do dzielnicy Bairro Alto (Górne Miasto), gdzie znajdują się liczne sklepy i restauracje i gdzie skupia się życie nocne miasta. Zobaczymy główne place: Figueira, Restauradores i Rosario oraz będziemy mogli posmakować lokalnych przysmaków w lizbońskich restauracjach. Powrót do hotelu, nocleg.
 
DZIEŃ II Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Lizbony. Przejedziemy zabytkowym tramwajem na wzgórze, gdzie znajduje się zamek św. Jerzego. Z murów obronnych zamku roztacza się wspaniały widok na panoramę miasta i port. Następnie udamy się do najstarszej mauretańskiej dzielnicy miasta Alfamy, gdzie pospacerujemy wąskimi, opadającymi ku rzece zabytkowymi uliczkami. Zwiedzimy katedrę Se Patrialcal, zaliczaną do najwspanialszych budowli Lizbony. Zwiedzanie barokowego kościoła św. Wincentego, którego krużganki pokryto XVIII – wiecznymi płytkami przedstawiającymi sceny z bajek La Fontaine'a. Następnie udamy się do dzielnicy Baixa (Dolne Miasto), słynnej z sieci ulic autorstwa Pambola i z rozległego Placu Praça do Comércio, gdzie skupia się życie miasta. Czas wolny. Dla chętnych proponujemy przejazd na tereny Expo 98, nazywane Parkiem Narodów, gdzie będzie można zwiedzić jedno z największych oceanariów na świecie. Wieczorem powrót do hotelu, nocleg.
 
DZIEŃ III Śniadanie w hotelu. Przejazd do nadbrzeżnej dzielnicy Belem, pełnej zabytków przywołujących czasy, kiedy Portugalia była zamorską potęga. Zwiedzimy Klasztor Hieronimitów, wpisany na Listę UNESCO, prawdziwe dzieło sztuki manuelińskiej i późnogotyckiej. Zobaczymy wieżę Torre de Belem, śliczną XVI– wieczną fortecę i Pomnik Odkrywców wzniesiony w hołdzie wielkim portugalskim żeglarzom. Zwiedzimy Muzeum Narodowe Azulejo, gdzie obejrzeć można oryginalne stare płytki ceramiczne, które współgrają z bogato zdobionymi ścianami. Następnie odwiedzimy muzeum karet, z najwspanialszą kolekcją pojazdów w całej Europie. Czas wolny. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ IV Po śniadaniu udamy się na wycieczkę do Sintry, dawnej letniej rezydencji portugalskich władców, pełnej wspaniałych pałaców i pomników. Naturalne piękno miasta położonego wśród egzotycznych ogrodów i wzgórz zdecydowało o wpisaniu Sintry na Listę UNESCO. Spacer malowniczymi uliczkami i zwiedzanie: Quinta da Regaleira, Palacio Nacional de Sintra, Palacio Nacional da Pena (wnętrza). Powrót do Lizbony. Wieczorem dla chętnych proponujemy wyjście na koncert muzyki fado. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ V Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot samolotu z Lizbony. Przylot samolotu do Berlina.

Terminy i ceny na zapytanie.
 

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.