Good morning London

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
int(4229)

GOOD MORNING LONDON
 
DZIEŃ I Wylot samolotu z Berlina. Przylot do Londynu. Transfer do hotelu. Przejazd komunikacją miejską do centrum Londynu. Na początku zobaczymy najważniejszy punkt w mieście, rezydencję brytyjskich monarchów wraz z pomnikiem królowej Wiktorii – Pałac Buckingham. Następnie spacerem przejdziemy przez park św. Jakuba do siedziby premiera. Kolejnym punktem będzie China Town – londyńska kolebka kultury chińskiej. Powrót do hotelu. Nocleg.
 
DZIEŃ II Po śniadaniu przejazd metrem do centrum Londynu. Zwiedzanie zaczniemy od Opactwa Westminsterskiego, miejsca koronacji królów Anglii i pochówku wielu sławnych i zasłużonych dla Anglii polityków, artystów i pisarzy. Tuż obok Panteonu narodowego zobaczymy Pałac Westminsterski, miejsce posiedzeń parlamentu brytyjskiego oraz słynną wieżę zegarową Big Ben. Następnie mostem westminsterskim przejdziemy na południowy brzeg Tamizy, który jest najpopularniejszą trasą spacerową zwiedzających miasto jak i samych londyńczyków. Kolejnym punktem będzie katedra św. Pawła, arcydzieło architektury angielskiej. Przejazd na zwiedzanie Tower of London. Twierdza Tower była niegdyś siedzibą królewską. Z czasem miejsce to przekształcono w więzienie, a dziś mieści się w nim muzeum i skarbiec kryjący klejnoty korony. W pobliżu Tower znajduje się Tower Bridge – czyli najsłynniejszy londyński most, z dwiema charakterystycznymi wieżyczkami. Powrót do hotelu. Wieczorem proponujemy Państwu wyjście do typowego angielskiego pubu. Nocleg.
 
DZIEŃ III Śniadanie. Przejazd komunikacją miejską do centrum Londynu. Zwiedzanie: Trafalgar Square z kolumną Nelsona strzeżoną przez cztery ogromne lwy, Galeria Narodowa ze zbiorami malarstwa z lat 1250 – 1900 artystów światowej sławy tj. Leonardo da Vinci czy Van Gogh. Przejście na Oxford Street, najbardziej ruchliwą arterią handlową w Europie, skupiającą największe domy towarowe, sklepy i butiki znanych marek. Czas wolny. Dla chętnych możliwość zwiedzania Galerii Figur Woskowych Madame Tussauds. Następnie przejdziemy do Covent Garden, części Londynu, gdzie spotykają się artyści, cyrkowcy, muzycy i zwykli ludzie. Zobaczymy tam m.in. XVII – wieczny budynek Opery Królewskiej. Powrót do hotelu. Nocleg.
 
DZIEŃ IV Po śniadaniu przejazd komunikacją miejską do Windsoru, gdzie zobaczymy największy i najstarszy zamieszkały zamek na świecie. Zwiedzimy wspaniałe wnętrze zamku, włości i kaplicę św. Jerzego. Wystawne apartamenty zostały urządzone z przepychem; zawierają dzieła sztuki i wyroby rzemiosła artystycznego z królewskiej kolekcji. Niezwykle ciekawym eksponatem jest domek dla lalek królowej Marii z 1924 roku. Domek, choć miniaturowy, został wyposażony w światło elektryczne i w bieżącą wodę. Zwiedzimy również kaplicę św. Jerzego, miejsce spoczynku  Henryka VIII, królowej matki i wielu innych osób powiązanych z monarchią. Zobaczymy również rzeźbę księżnej Charlotty. Powrót do Londynu. Czas wolny nad Tamizą. Możliwość przejażdżki największym na świecie kołem obserwacyjnym, skąd rozpościera się niesamowita panorama miasta. Powrót do hotelu. Nocleg.
 
DZIEŃ V Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu (bagaże zostawimy w recepcji). Przejazd do dzielnicy Kensington. Indywidualne zwiedzanie jednego z muzeów: Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Techniki, Muzeum Viktorii i Alberta. Następnie odwiedzimy luksusowy dom towarowy Harrods. Godz. 15:00 przejazd komunikacją miejską na lotnisko. Wylot samolotu z Londynu. Przylot do Berlina.

Terminy i ceny na zapytanie.

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.