Sardyńskie smaczki

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
int(6651)

SARDYŃSKIE SMACZKI

DZIEŃ I Wylot z Berlina. Przylot do Olbii. Krótki odpoczynek. Przejazd na zwiedzanie okolic Olbii. Proponujemy przejazd trasą archeologiczną, zobaczymy resztki megalitycznych budowli z epoki brązu i żelaza, m.in. studnię, rzymski akwedukt, zamek Pedres z grobowcem Tomba dei Giganti, nurag Casteddu.  W samej Olbii zobaczymy romańską bazylikę San Semplicio – jedyny ocalały element średniowiecznego Civita oraz mury punickie. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.
 
DZIEŃ II Po śniadaniu czas wolny. Proponujemy wycieczkę fakultatywną żaglowcem po parku narodowym wysp Magdaleny. Archipelago La Maddalena to wyspy leżące między Sardynią a Korsyką. Podczas rejsu zobaczymy: Spiaggia Rosa na wyspie Budelli – słynną, chronioną plażę z różowym piaskiem, opłyniemy wyspy Spargi, Santa Maria i Caprera. Zatrzymamy się w miasteczku La Maddalena. Spacer wąskimi, krętymi uliczkami do Piazza Garibaldi, gdzie koncentruje się życie wyspy. Podczas rejsu na pokładzie żaglowca będzie serwowany obiad na bazie sardyńskich specjałów, aperitif, białe wino i słodkości. Koszt wycieczki: 80 EUR. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych i braku możliwości wypłynięcia żaglowca, proponujemy przepłynięcie promem z Palau na wyspę La Maddalena. Zwiedzanie wyspy: centrum La Maddalena, santa Teresa, Valle Della Luna Moon Valley. Powrót do Palau. Wejście na punkt widokowy – skałę niedźwiedzia, przejazd do najbardziej wysuniętego na północ miasteczka – Santa Teresa di Gallura. Koszt wycieczki: 35 EUR. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ III Po śniadaniu przejazd Szmaragdowym Wybrzeżem. Costa Smeralda, kiedyś dzika i prawie niezamieszkała, dzisiaj jest wizytówką Sardynii oraz oazą luksusu. Zobaczymy m.in. Porto Cervo – stolicę Costa Smeralda z kościółkiem Stella Maris, Sardyńskie Dolomity czyli San Pantaleo z niepowtarzalną atmosferą dawnych czasów. Zajrzymy również na najsłynniejsze plaże magicznej wyspy. Wybrzeże w tej części charakteryzuje się granitowymi klifami i zatoczkami z kryształową wodą. Następnie odwiedzimy winnicę Surrau w miejscowości Arzachena. Czas na degustację win powstałych ze szczepów vermentino di Gallura i cannonau di Sardegna– klasyka sardyńskiego smaku. Na miejscu dokładnie przyjrzymy się procesowi powstawania tego szlachetnego trunku, czekają na nas również wspaniałe widoki, miła atmosfera i piękne wnętrza. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg
 
DZIEŃ IV Śniadanie w hotelu. Przejazd do Alghero. Po drodze odwiedzimy niewielką miejscowość Calangianus, słynącą z produkcji korka. Zwiedzimy muzeum korka, mieszczące się w dawnym klasztorze franciszkańskim. Następnie przejedziemy do położonego w historycznym regionie Gallura – Aggius. Średniowieczne miasteczko wybudowane całe z kamienia wydaje się jakby wyrwane z innej epoki. Dla chętnych zwiedzanie Muzeum Etnograficznego lub Muzeum Bandytyzmu. Przejazd do Castelsardo – perły średniowiecznej architektury. Spacer labiryntem wąskich i stromych uliczek do założonej w 1102 r. twierdzy genueńskiego rodu Doria. Następnie udamy się do Alghero, miasta położonego w historycznym rejonie Nurra. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg
 
DZIEŃ V Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie miasta.  Alghero ma charakter hiszpański, architektura akcent iberyjski, a miejscowy dialekt przypomina język kataloński. To wszystko za sprawą Piotra IV Aragońskiego, który w drugiej połowie XIV w. kazał wypędzić Sardyńczyków i sprowadzić Katalończyków. Do dnia dzisiejszego ulice „Barcelonetty” oznaczone są nazwami włoskimi i katalońskimi. Zobaczymy: katedrę Santa Maria, kościół San Francesco, kamienicę markiza d’Albis, kościół San Michele. Spacer wzdłuż fortyfikacji otaczających stare miasto. Przejazd na przylądek Capo Caccia na zwiedzanie efektownych grot Neptuna. Zejście schodami wydrążonymi w skale (656 stopni w dół i w górę). Wysiłek ten wynagrodzi nam zapierający dech w piersiach widok. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
 
DZIEŃ VI Śniadanie. Przejazd krętą, widokową trasą z Alghero do malowniczego miasteczka Bosa, położonego w cieniu zamku Serravalle. Zwiedzanie miasta położonego nad rzeką Temo. Po jednej jej stronie zobaczymy kolorowe, wysokie domy i wąskie ulice, które prowadzą do zamku wzniesionego przez ród Malaspina. Po drugiej stronie rzeki leży miasto Sa Piatta z eleganckimi domami. Przejazd na zwiedzanie nuragu Losa. Nuragi to monolityczne budowle wzniesione przez tajemniczą i wciąż nie do końca odkrytą cywilizację. Nurag Losa (XIV – XII w p. n. e.) jest jednym z najlepiej zachowanych obiektów tego typu. Po krótkim zwiedzaniu udamy się do wsi Orgosolo, znanej do niedawna z bandytyzmu. Miejscowość słynie również z murali. Obejrzymy obrazy malowane na ścianach budynków, poruszające różne tematy socjalne, polityczne czy historyczne. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
 
DZIEŃ VII Po śniadaniu proponujemy wycieczkę fakultatywną samochodami terenowymi na szczyt Monte Corrasi. Podczas przejazdu będziemy mogli podziwiać sardyńską naturę, poznamy niezwykle barwną historię i zwyczaje mieszkańców. Zobaczymy Su Gologone, najważniejsze źródło Sardynii, zasilające rzekę Cedrino. Następnie odwiedzimy miejscowych pasterzy, którzy uraczą nas pysznym obiadem. Przejazd do Olieny, miasta leżącego u stóp gór Supramonte, w którym czas się zatrzymał. Czas na delektowanie się miastem. Koszt wycieczki: 60 EUR. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg
 
DZIEŃ VIII Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Olbii. Wylot samolotu do Berlina.

Ceny i terminy na zapytanie.

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.