Sorrento na un momento

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
int(4265)

Sorrento na un momento
 
DZIEŃ I Wylot samolotu z Berlina. Przylot do Neapolu. Przejazd busem do Sorrento. Zakwaterowanie w hotelu. Następnie proponujemy spacer po miasteczku, o którym mówi się, ze jest to kraina legend i cytrusowych gajów. Sorrento to przepiękne, słynne na całym świecie miasteczko położone nad Morzem Tyrreńskim, na półwyspie o tej samej nazwie. Wypoczywają tu światowe gwiazdy, a aktorzy i piosenkarze z różnych krajów przyjeżdżają tutaj specjalnie, aby w malowniczej scenerii miasteczka wziąć wymarzony ślub. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ II  Śniadanie w hotelu. Rejs na wyspę Capri nazywaną wyspą rozkoszy. Wyspa zbudowana jest ze skał wapiennych, ostro wynurzających się z morza Tyrreńskiego, a jej uroku nie da się przecenić. Jest tu wspaniała, śródziemnomorska roślinność, a wiele kwiatów i zieleni nadaje temu skrawkowi lądu niepowtarzalny koloryt. Swoim położeniem, krajobrazem, lazurową wodą i świetną kuchnią Capri przyciąga turystów z całego świata. Wyspa usiana jest pięknymi willami, spotkać tu też można liczne zabytki z epoki imperatora Augusta i jego następcy Tyberiusza. Odwiedzimy Capri i Anacapri, dwa najważniejsze miasta na wyspie. Powrót do Sorrento i czas na spacer po miasteczku. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ III Po śniadaniu wyjazd busem do Pompejów. Zwiedzanie terenu wykopalisk antycznego miasta zasypanego w I w.n.e  popiołem wulkanicznym powstałym podczas wybuchu Wezuwiusza. Pompeje w 1997 roku zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Caserty, gdzie zwiedzimy Pałac Królewski uznawany za najpiękniejszą budowlę stworzoną przez dynastię Burbonów. XVIII-wieczne założenie pałacowe wzniesione, aby rywalizować z Wersalem, łączy harmonijnie w jedną całość wspaniały pałac, park i ogrody, jak również tereny leśne, pawilony myśliwskie oraz fabrykę produkcji jedwabiu. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. Wieczorem proponujemy spacer po tętniącym życiem Sorrento.
 
DZIEŃ IV Śniadanie w hotelu. Wyjazd busem na wycieczkę po Wybrzeżu Amalfitańskim uznawanym za jeden z cudów świata. Wysoko piętrzące się góry opadają w taflę Morza Tyrreńskiego, a wzdłuż skał ciągną się przyklejone do nich niewielkie miejscowości poprzetykane winnicami, gajami oliwnymi i sadami cytrynowymi. Rejon słynie bowiem z aromatycznych cytryn i produkowanego z nich limoncello. Odwiedzimy Amalfi, miasteczko osadzone na górskim zboczu, z piękną katedrą, stosunkowo dużą plażą, niewielkim portem, licznymi hotelami i świetnymi restauracjami. Następnie przejedziemy do Positano, które jest powszechnie uważane za najpiękniejsze miasteczko Kampanii. Miasto położone na stromym zboczu, w przepięknej scenerii, gdzie zielone góry łączą się z lazurowym morzem, zachwyca śródziemnomorską zabudową. Na koniec odwiedzimy Ravello, urokliwe miasteczko z charakterystycznymi elementami krajobrazu, z pięknymi ogrodami, górami i arabsko-normandzkimi zabytkami. Powrót do hotelu, nocleg.
 
DZIEŃ V Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do Neapolu, który jest miastem najznakomitszej na świecie pizzy (tutaj ją wymyślono), opery, ruchliwych ulic, piłki nożnej, religii i Sophii Loren. Nigdzie indziej we Włoszech nie ma takiego kultu rodziny, pobłażania dla drobnych wykroczeń, zorganizowanej przestępczości i romantycznych uliczek z suszącym się praniem. Zobaczymy katedrę  św. Januarego i pospacerujemy po urokliwych uliczkach starówki wpisanej na listę UNESCO. Przejazd na lotnisko w Neapolu. Wylot samolotu do Berlina.
 
Terminy i ceny na zapytanie.

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.