Malta grzechu warta

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
int(3382)
Malta grzechu warta
 
DZIEŃ I Wylot z Berlina z lotniska Schönefeld o godz. 10.05, zbiórka 2 godziny przed wylotem. Przylot na Maltę o godz. 13.05. Wycieczkę rozpoczniemy od panoramicznego przejazdu, w czasie którego będziemy podziwiać piękne widoki, m.in. fantastyczny widok z klifów Dingli. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ II Po śniadaniu wyjazd do Valletty, stolicy Malty. Miasto ze swoją pocztówkową urodą przyciąga turystów jak magnes, często nazywane jest muzeum pod otwartym niebem. Zwiedzimy Górne Ogrody Barracca, katedrę św. Jana wraz z kaplicą zawierającą dzieła Caravaggio i kościół św. Pawła Rozbitka. Na zakończenie dnia proponujemy pokaz Malta Experience, prezentujący wielowiekową historię Malty. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ III Śniadanie w hotelu. Najpierw zobaczymy Błękitną Grotę, uznawaną za jedną z największych atrakcji wyspy. Rejs łódką po o okolicznych jaskiniach i zatoczkach, wypełnionych wodą w kolorze niebieskim i lazurowym. Przejazd doHagar Qim i Mnajdry, unikalnych maltańskich świątyń megalitycznych, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie odwiedzimy wioskę rękodzieła Ta’quali, gdzie wyrabia się piękne kolorowe szkła i misterne, srebrne filigrany. Przejazd do  średniowiecznej Mdiny, nazywanej miastem ciszy, która usytuowana jest na szczycie wzgórza otoczonego fortyfikacjami. Przejdziemy zabytkowymi uliczkami do bastionów, z których rozpościera się piękny widok. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ IVŚniadanie w hotelu. Całodniowa fakultatywna wycieczka na wyspę Gozo. Wyspa jest od Malty spokojniejsza, bardziej leniwa, zdecydowanie też bardziej zazieleniona i oferuje wiele przepięknych widoków. Zobaczymy kościół Ta’Pinu, jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych dla mieszkańców Malty i Gozo. Zwiedzimy także świątynie Ggantija, które są najstarszą na świecie wolno stojącą budowlą, wzniesione około 3 600 r p.n.e.  Odwiedzimy Xlendi, malowniczy zakątek z wysokimi klifami i błękitną wodą. Przejazd do Dwejra, gdzie znajduje się Wewnętrzne Morze oraz Skała Fungus. Na koniec odwiedzimy niewielką stolicę wyspy Viktorię. Gozo jest wyspą rolniczą i w czasie naszej wycieczki będzie możliwość zakupienia lokalnych produktów. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ VPo śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Ogrodów Botanicznych św. Antoniego oraz wizyta w największej na wyspie wiosce rybackiej Marsaxlokk. Transfer na lotnisko. Wylot samolotu o godz. 16.35. Przylot do Berlina na lotnisko Schönefeld o godz. 19.35

Terminy i ceny na zapytanie dla grupy min. 15 osób.

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.