Odkryjmy Izrael

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
int(3991)

ODKRYJMY IZRAEL

DZIEŃ I Wylot samolotu. Przelot do Tel Avivu. Transfer do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ II Śniadanie. Zwiedzanie: Bazylika Narodzenia, kościół św. Katarzyny, z którego transmitowana jest coroczna pasterka bożonarodzeniowa. Czas wolny na poznanie muzułmańskiej części m.in. bazaru owocowo – warzywnego. Przejazd do Hebronu, najstarszego miasta świata, miejsca spoczynku Abrahama, Sary, Izaaka, Jakuba i Lei. Zobaczymy starotestamentową pieczarę Makpela, nad którą zbudowany jest meczet podzielony obecnie miedzy Izraelem i Jordanią. W drodze powrotnej możliwość zakupu w miejscowej manufakturze kamionek zdobionych kolorową mozaiką hebrońską. Przejazd do Muzeum Holokaustu Yad Vaschem, gdzie zobaczymy Aleję Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata, Muzeum Dzieci oraz główne zbiory. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ III Śniadanie. Transfer autokarowy przez Pustynię Judzką i Pustynię Negev wzdłuż wybrzeża Morza Martwego do jedynego izraelskiego kurortu położonego nad Zatoką Akabańską, nazywanego małym Las Vegas – Ejlat. Zapoznanie się z topografią miasta, a następnie zakwaterowanie w hotelu. Czas na plażowanie i zakupy (Ejlat jest strefą wolnocłową) lub zwiedzanie oceanarium. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ IV  Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Dla chętnych fakultatywna wycieczka do Petry (Jordania)- koszt ok. 150 USD. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ V Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku Morza Martwego do miejscowości wypoczynkowej Ein Bokek. Morze Martwe jest wyjątkowym miejscem, będącym cudem natury ze względu na największą depresję na świecie oraz największe zasolenie wody. Podziwiać będziemy wykwity solne o rozmaitych kształtach, a także pływać w wodzie, na której nasze ciała utrzymają się bez umiejętności pływania. Krótki wypoczynek. Jadąc wzdłuż wybrzeża Morza Martwego natrafimy na starotestamentową Sodomę i Gomorę, obelisk symbolizujący postać Idith – żonę Lota zamienioną w słup soli, Masadę – twierdzę Heroda, Qumran – miejsce życia Esseńczyków. Odwiedzimy Jerycho –jedno z  najstarszych miast świata związane swoją historią z Jozuem, Herodem Wielkim, Kleopatrą , Jezusem, Zacheuszem.  Przyjazd do Jerozolimy. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ VI Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie zaczniemy od Góry Oliwnej, gdzie zobaczymy kościół Pater Noster z tablicami z tekstem pierwszej modlitwy „Ojcze nasz”, wypisanym w różnych językach, Kościół Dominus Flevit, Bazylikę Grobu Pańskiego z Ogrodem Oliwnym. Chwila na kontemplację na najstarszym na świecie cmentarzu żydowskim. Następnie przejście przez Bramę św. Szczepana do wnętrza starego miasta. Zwiedzanie:  fragmenty Drogi Krzyżowej, Bazylika Grobu Pańskiego, Ściana Płaczu. Czas wolny. Przejazd do hotelu w Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ VII Śniadanie. Przejazd w kierunku Tel Avivu. Objazd miasta.  Następnie zwiedzanie miasta Jaffo. Czas wolny na zakupy na pchlim targu, a później czas wolny na wypoczynek na plaży w centrum Tel Aviviu. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ VIII Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Tel Avivie. Wylot  samolotu do Berlina.
 
Terminy i ceny na zamówienie.

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.