Piano, piano...czyli spokój włoskiego południa

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
int(9304)
PIANO, PIANO…SPOKÓJ WŁOSKIEGO POŁUDNIA
 

DZIEŃ I Wylot z Berlina z lotniska Tegel o godz. 14.45, zbiórka 2 godziny przed wylotem. Przylot do Bari o godz. 16.55. Transfer do hotelu w Bisceglie. Krótki odpoczynek.Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ II Po śniadaniu wyjazd do Matery, według wielu historyków, jednego z najstarszych miast na świecie. Zabytkowa część Matery, zwana Sassi, obejmuje unikatowy kompleks domów, świątyń, grot i tuneli wydrążonych w skałach ijest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Turyści z całego świata przyjeżdżają tutaj, aby podziwiać zabudowę miasta wydrążoną w skale, gdzie jedynie fasady dobudowano z marmuru, a Mel Gibson nagrywał tu słynną "Pasję". Przejazd do Polignano a Mare, malowniczo położonego nadmorskiego miasteczkzam
a. Nagie białe skały, szlifowane przez fale Adriatyku to charakterystyczny krajobraz dla tej części wybrzeża Apulii, a plaża należy do najlepszych we Włoszech. Czas na relaks, następnie przejazd do Molfetty. W mieście znajduje się jeden z ważniejszych portów na Adriatyku, a głównym zabytkiem jest piękna katedra, która łączy w sobie sztukę bizantyjską i arabską. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ III Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Alberobello, które słynie z niesamowitych budynków ze stożkowymi dachami – trulli, tworzących całą osadę – dzielnicę. Widząc je nie sposób uciec przed wrażeniem, że właśnie znaleźliśmy się w jakimś bajkowym miasteczku z białymi domkami krasnoludków. Będziemy spacerować po uliczkach wzdłuż których znajdują się trulli i podziwiać kontrast pomiędzy białymi elewacjami domków, błękitem nieba i kolorowymi kwiatami zdobiącymi uliczki. To niesamowite i niepowtarzalne miejsce wpisane zostało na listę UNESCOPrzejazd doMartina Franca, pięknego miasta z niesamowitą bazyliką San Martino oraz labiryntem uliczek. Teraz udamy się do Ostuni, urokliwego miasteczka które wygląda jakby było przyczepione do skał, to jakby wyspa bieli, pięknej architektury, niezwykłego klimatu, niebieskiego nieba i przecudnych widoków na okolicę. Pospacerujemy po wąskich arabskich uliczkach i zobaczymy katedrę. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ IV Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Bari, stolicy Apulii, miasta św. Mikołaja i miejsca pochodzenia królowej Bony. Zwiedzanie zaczniemy od spaceru nadmorską promenadą do starego portu. Niebieskie łódki z rybackimi sieciami, unoszącymi się na wodzie i stary teatr znajdujący się w samym środku portu, to widok jak z kolorowej pocztówki. Następnie udamy się na stare miasto, gdzie zwiedzimy katedrę św. Sabina,zamek księcia Fryderyka II Szwabskiego oraz teatr Petruzzelli.Wszystkie budynki na starówce są odnowione, wyczyszczone, jasne w kolorze piaskowym. Oczarują nas wąskie uliczki, mnóstwo ołtarzy i ludzie, którzy żyją tam z otwartymi drzwiami. Można bez problemu zajrzeć do ich domów, poczuć zapach gotowanego przez nich jedzenia. Następnie przejazd na Półwysep Gargano do miejscowości nadmorskiej Rodi Garganico. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ V Śniadanie w hotelu. Półwysep Gargano z krystalicznym morzem, rajskimi zatoczkami, przepięknymi piaszczystymi plażami, nad którymi górują malownicze wapienne skały, oraz pysznym jedzeniem i winem, to miejsce magiczne. Dziś odwiedzimy nadmorskie kurorty, czyli czas na relaks, plażowanie i podziwianie pięknych widoków. Najpierw udamy się do Vieste, najważniejszego kurortu w regionie, a następnie odwiedzimy urokliwe miasteczko Peschici. Powrót do hotelu i relaks. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ VI Po śniadaniu udamy się do San Giovanni Rotondo, miasta będącego częścią Parku Narodowego Gargano, a przede wszystkim miejsca związanego z działalnością słynnego mistyka Ojca Pio. Kiedyś była to mała osada, a dziś do San Giovanni Rotondo przybywa rocznie siedem milionów osób, by pokłonić się prochom świętego Ojca Pio. Następnie udamy się do Monte Sant’Angelo, białego, kamiennego miasta, w którym znajduje się jedno ze słynniejszych sanktuariów - ku czci świętego Michała Archanioła. Miasto położone jest na wysokości 843 m. n.p.m – co sprawia, że już samo dotarcie do niego, po pokonaniu kilkunastu kilometrów serpentyn, jest niezwykłą przygodą. Zwiedzanie miasta i czas na refleksję. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ VII Po śniadaniu proponujemy wycieczkę statkiem na Archipelag wysp Tremiti. Wyspy to cud natury objęty ochroną, są one rajem dla miłośników nurkowania, bo tak przejrzystej wody łatwo nie znajdzie się w innych miejscach. Skalne wybrzeża wszystkich wysp otoczone są wieloma rafami i kryją w sobie wiele grot.  Są one jedynymi wyspami na Morzu Adriatyckim, należącymi do Włoch. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ VIIIPo śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na zwiedzanie Trani, miasteczka które zachowało swój niezwykły i naturalny urok, a mieszkańcy wydają się żyć tak, jak żyli od zawsze.We wczesnym średniowieczu Trani było znaczącym portem handlowym, bramą na wschód, miejscem współistnienia wielu różnych kultur. Głównym miejscem miasteczka jest plac, na którym z jednej strony wznosi się romańska katedra z XI wieku, a z drugiej widać XIII wieczny fort, a wszystko to nad samym morzem.Przejazd na lotnisko w Barii. Wylot samolotu o godz. 17.20, przylot do Berlina na lotnisko Tegel o godz. 19:35.
 
Terminy i ceny na zapytanie dla grupy min. 15 osób
 
 

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.